Kar na začetku razčistimo: fikus ginseng ni bonsaj, temveč je drobnolistni fikus, cepljen na posebej gojeno podlago. Ginseng v kitajskem jeziku namreč pomeni korenino. Več let lahko traja, preden rastlina razvije edinstveno obliko podlage, torej korenine z deblom, kamor nato cepijo drobnolistni fikus. Bolj umetelno, ko je oblikovana podlaga in čim večja, lepša ter bolj skladna po dimenziji in obliki je krošnja s podlago, tem višjo ceno si prisluži posamezna rastlina.
{api_embed_photo}721927{/api_embed_photo}
Seveda v trgovinah najdemo tudi cenene primerke, pravzaprav je teh več kot tistih zares imenitnih, zato ne moremo pričakovati, da bo takšna rastlina čez leto ali dve zasijala tako razkošno, da bi z njo lahko polnili naslovnice revij. Krmežljavo rastlino je treba dolgo negovati, če želimo, da bo kaj iz nje, pravzaprav pa iz slabih primerkov nikoli ne bo zrasel čudež, zato že na začetku raje izberite dober primerek in ga pravilno negujte.
{infobox-gray}178556{/infobox-gray}
{api_embed_photo}721923{/api_embed_photo}
Svetli prostor
Za dobro rast potrebuje fikus ginseng svetlo lego, vendar naj ne bo izpostavljen neposrednemu soncu. Zemlja v loncu naj bo vedno malce vlažna, pazite pa, da rastlina ne bo stala v vodi. Med vegetacijo vsakih štirinajst dni dodajte vodi za zalivanje hrano za listnate rastline, pozimi gnojite redkeje.
{api_embed_photo}721926{/api_embed_photo}
Pršenje listov
Fikus sorazmerno dobro prenaša suh zrak v zaprtih prostorih, a mu nadvse dobro dene vsakodnevno rosenje. Gladke in bleščeče liste približno enkrat mesečno obrišite z vlažno krpico iz mikrovlaken, občasno lahko rastlino tudi oprhate v kopalnici, da umijete prah z listov. Pozimi naj temperatura v prostoru ne pade pod 12 stopinj Celzija.
{infobox-gray}178557{/infobox-gray}
Presajanje spomladi
Vsako drugo pomlad rastlino presadite v večji lonec, pri tem izberite kakovosten sadilni substrat za lončnice. Če se kakšna veja posuši, jo odrežite z ostrimi škarjami.
{api_embed_photo}721924{/api_embed_photo}