Javni holding Maribor: S sprejetimi ukrepi vlade cena ogrevanja nižja od sprva napovedane. Za šole, vrtce 91 % dražje

MBK
16.02.2023 14:37

Cena variabilnega dela toplote se je za zaščitene odjemalce, kot so osnovne socialne službe, vrtci, osnovne šole in zdravstveni domovi, zvišala za 91 odstotkov in ne za 200 odstotkov, kot se je nakazovalo sprva.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Sašo Bizjak

Iz Javnega holdinga Maribor so sporočili, da je po zamejitvi najvišje dovoljene cene toplote za gospodinjstva vlada z dodatnim ukrepom poskrbela še za zaščitene odjemalce, saj je konec januarja sprejela uredbo o zamejitvi najvišje drobnoprodajne cene zemeljskega plina za tiste odjemalce, ki se ogrevajo iz sistemov daljinskega ogrevanja in izpolnjujejo kriterije zaščitenih odjemalcev, in sicer na 79 evrov za megavatno uro.

Zaščiteni odjemalci so osnovne socialne službe, vrtci, osnovne šole in zdravstveni domovi, ukrep zanje pa velja do 31. avgusta 2023. Dodajajo, da medtem ko se je pred sprejetjem vladne uredbe napovedoval 78-odstotni dvig variabilnega dela cene toplote za gospodinjstva, je ob ustreznem ukrepanju vlade le 28-odstotni. In še, da se je variabilni del cene toplote za zaščitene odjemalce zvišal za 91 odstotkov in ne za 200 odstotkov, kot se je nakazovalo sprva. ​​Poudarili so, da do podražitev tako v nobeni kategoriji odjemalcev ni prišlo v tolikšni meri, kot se je sprva obetalo.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta