Kdo so zmagovalci Brainobrain tekmovanja in kaj obvladajo?

N.A.
30.11.2023 12:15

Na mednarodnem tekmovanju v Dubaju 25 otrok iz Slovenije. Ključne veščine so koncentracija, hitrost razmišljanja, ustvarjalnost in samozavest.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Brainobrain

V Dubaju je 25. novembra potekalo deseto mednarodno tekmovanje Brainobrain, na katerem se je zbralo več kot 2000 mladih udeležencev iz 14 držav. Med njimi je bilo 25 otrok iz Slovenije, iz mariborskega Brainobrain centra sedem. Filip Pjević in Inja Knehtl sta domov prinesla najvišjo nagrado Champion, Filip Teodor Črešnar in Jan Šmigoc zlato medaljo, Mia Baćić Benko, Miha Baćić Benko in Maks Viktor Gorjup pa srebrno medaljo.

Brainobrain tekmovanje je platforma, kjer otroci razvijajo veščine, kot so koncentracija, hitrost razmišljanja, ustvarjalnost in samozavest. Slovenski dosežek je potrditev razvoja teh ključnih veščin, ponos za otroke in državo. Odpira pot novim generacijam, da sledijo in se razvijajo v izjemne posameznike, meni Mateja Car, vodja programa Brainobrain v Mariboru. 

Brainobrain

Brainobrain center povzema raziskovanja razvoja človekovih možganov, ki so pokazala, da "je med obdobjem oblikovanja mentalnega razvoja (od 4. do 14. leta starosti) izjemno pomembno, da se izvaja miselna gimnastika za boljši razvoj možganske kapacitete in s tem enakomeren razvoj leve in desne možganske polovice. Ker je klasično šolanje večinoma usmerjeno v razvoj leve možganske polovice, ki skrbi za logiko, razumskost in analitičnost, je desna polovica, ki je odgovorna za kreativnost, običajno slabše razvita. Čeprav so v družbi cenjene predvsem človekove lastnosti, ki izhajajo iz leve polovice možganov, je izjemno pomembno, da je dobro razvita tudi desna polovica, saj ima izjemen pomen pri hitrosti učenja, koncentraciji, spominu, intuitivnem reševanju problemov, iskanju rešitev, senzitivnosti, empatiji, iskanju kreativnih rešitev itd. Te lastnosti pa ustvarjajo uspešne, kreativne ljudi. Da bi spodbudili enakomeren razvoj leve in desne hemisfere, so razvili metodo Brainobrain, ki daje izjemne rezultate na več 400.000 otrocih po celem svetu."

Metoda Brainobrain je prejela nagrado Best Kids Education Brand Award za leto 2017. 

 

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta