V Farmadentu ste dva meseca, v kakšnem stanju je podjetje?
"Podjetje mi je bilo prepuščeno v dobrem stanju. Ob prijavi za direktorsko mesto sem videl tukaj lepo firmo, z lepo perspektivo, številke in vse drugo je zelo pozitivno. Nisem pa ob prijavi na razpis niti približno vedel, kaj se dogaja v ozadju. Zakon o lekarniški dejavnosti je namreč močno posegel v pravno okolje družbe, s tem pa tudi v poslovno."
Verjetno govoriva o odpovedi pogodbe s farmacevtsko multinacionalko McKesson?
"Drži. Veliki McKesson, vreden 24 milijard, nam je preko Kemofarmacije odpovedal pogodbo. Govoriva tudi o tem, da je konkurenca začela intenzivno delati po lekarnah, naših ključnih kupcih, z lastno interpretacijo dogajanja. To pomeni, da razmišljajo v stilu, da Farmadent tako ali tako ne bo več dolgo, da ga bodo zaprli, prodali, ukinili. Vendar si je Farmadent pridobil ustrezna pravna mnenja, na osnovi katerih lahko zelo prepričano trdim, in to sem povedal tudi županom občin solastnic, da je prihodnost družbe nesporna. Tukaj nekih problemov, vsaj po mnenju vrhunskih pravnih strokovnjakov, tudi nekdanjega predsednika ustavnega sodišča, ni. Problem je, kako to prezentirati kupcem. Naši tekmeci namreč hodijo k našim strankam in jih strašijo, da Farmadenta ne bo več in da tako ali tako nima več smisla delati z nami. Ob tem nekateri tudi nudijo dumpinške pogoje. Z novimi pogodbami z lekarnami zavestno delajo izgubo, ker je to zanje še vedno ceneje, kot da bi dali denimo neko korektno ponudbo za nakup Farmadenta in o tem prepričali naše lastnike. Raje se trudijo, da bi nas čim hitreje uničili."
"Postavi se vprašanje, kako je sploh mogoče, da slovenski parlament eliminira javni interes in ga podvrže interesu multinacionalke. Tega ne razumem"