Okoli 18.30 je nevihta, ki je prišla iz sosednje Avstrije, nad Maribor prinesla drobno točo. Sprva je padala med dežjem, nato sama. Točonosni oblak je pot nadaljeval proti Murski Soboti, nad mesto ob Dravi pa prihaja že naslednji iz smeri Slovenj Gradca.
V Celju je močan veter podiral drevesa in lomil vejevje, ki je ogrožalo mimoidoče. Na terenu so gasilci, ki odstranjujejo posledice neurja. Tudi v Mariboru in Kungoti so gasilci razžagali in odstranili podrto drevo, v Komnu so odstranili štiri podrta drevesa, ki so ovirala promet, v Lenartu pa so odstranili podrta drevesa, pokrili odkrite strehe ter izčrpali vodo iz zalite kleti, je poročala Uprava RS za zaščito in reševanje.
Letalo obrambe pred točo Letalskega centra Maribor je danes, zgodaj popoldne že bilo v zraku. Med 13:33 in 15:53 je potekal preventivni let nad Slovensko Bistrico, vendar so na spletni strani LCM zapisali, da je šlo za preventivni let, posredovanje pa ni bilo potrebno, saj do razvoja toče ni prišlo. V drugi akciji je letalo letelo na relaciji Kamnica - Šentilj - Sv. Ana - Lenart - Kidričevo - Duplek.
Ponekod po Sloveniji je zaradi lokalnih neviht promet upočasnjen. Vozite previdno, prilagodite vožnjo razmeram na cesti in upoštevajte varnostno razdaljo, poroča prometnoinformacijski center.
Močnejša nevihtna linija se po poročanju Arsa s severa približuje severovzhodu Slovenije, prav tako je močnejša nevihta nastala v Celovški kotlini in se s severozahodnim vetrom približuje severni Sloveniji. V naslednjih urah bodo močnejše nevihte nastajale tudi drugod v notranjosti Slovenije, je Arso zapisal na Facebooku. Danes bo več problemov najverjetneje povzročala toča, so zapisali. Po podatkih Arsa bodo v noči na soboto plohe in nevihte oslabele in postopno ponehale, začelo se bo jasniti. Po kotlinah bo zjutraj možna kratkotrajna megla, najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 20 stopinj Celzija, na severozahodu pa okoli 13 stopinj. (STA)
Na Koroškem trgalo drevesa in strehe, nekatera gospodinjstva brez elektrike
Okoli 18. ure je Koroško zajela nevihta, ki je s seboj prinesla tudi točo. Nekatera gospodinjstva na območju Črne na Koroškem, Mežice in Slovenj Gradca so po neurju ostala brez elektrike, iz več krajev pa poročajo o podrtih drevesih na cesti. "Nevihta pojenja, velik problem pa predstavlja poškodovana streha na CUDV, delno pa tudi na šoli, a je pri CUDV huje, saj je odlomilo tudi del ostrešja," nam je povedala Romana Lesjak, županja občine Črna na Koroškem, kjer jim tudi prejšnje neurje ni prizaneslo. Na območju Črne na Koroškem tudi ni signala, je še dodala. Na Ravnah na Koroškem so morali posredovati gasilci in razžagati nekaj dreves na cesti proti Rekagrabnu. V Dravogradu pa neurje ni prizaneslo parku pri dvorcu Bukovje, podrlo je namreč bukev, ki je uničila tudi paviljon v parku.
Po podatkih Uprava RS za zaščito in reševanje so morali gasilci posredovati predvsem na vzhodu države. Kot je na Facebook strani objavil Arso, so ob nevihtah v zadnjih urah izmerili nekaj zelo močnih sunkov vetra, najmočnejše na Koroškem, pri čemer je v Šmartnem pri Slovenj Gradcu meteorološka postaja izmerila sunek 88 kilometrov na uro.