Svoja vrata, je v okviru projekta EU-projekt, moj projekt za obiskovalce odprla mariborska projektna pisarna Centra za kreativnost, kjer so predstavili dejavnosti kreativnega ustvarjanja.
S temi dejavnostmi spodbujajo in podpirajo kulturno-kreativni sektor v Sloveniji, med katerimi so izpostavili lastna projekta Pop-Upstart, ki vsak mesec gosti slovenske oblikovalce ter Prenos veščin, v katerem predstavljajo izkušnje in pot uveljavljenih slovenskih ustvarjalcev. Poudarili so tudi pomen sodelovanja in medsebojnega spodbujanja, saj se v svojem delovanju povezujejo tudi s projekti, kot so Pohištveni sejem Milano, konferenca Podim ter razstava Made in Slovenia, na kateri predstavljajo izdelke slovenskih oblikovalcev, večinoma proizvedenih v Sloveniji.
Center za kreativnost je projektno pisarno v Mariboru odprl pred enim letom. S svojim delovanjem želijo povezovati, promovirati, predstavljati in podpirati dejavnosti ter s tem razvoj kulturnega in kreativnega sektorja v Sloveniji.
Želijo si produktivnega sodelovanja z mariborsko občino. "Potrebni sta povezovanje in sodelovanje. Prizadevamo si za odprtost lokalne skupnosti, saj lahko le z njihovo pomočjo ustvarjamo prostore za delovanje, kot so ateljeji in umetniške delavnice, razvijamo dogodke, ustvarjamo uspešne pogoje delovanja ustvarjalcev in njihovo podjetniško delovanje," pravi Marko Podjavoršek, vodja projektov Centra za kreativnost na območju Maribora
Pomena lokalne skupnosti se zaveda tudi Andreja Budar, vodja projektne pisarne na mariborski občini. Pravi, da ima tudi občina interes, da bi začela spodbujati kulturni in kreativni sektor, ne toliko z denarjem, ampak z uspešno implementiranimi mehanizmi, kot so cenejše najemnine. Želi si več vsebin in projektov, s katerimi bi ozaveščali ljudi in vodstvo lokalnih skupnosti. "Včasih si postavljamo prevelike cilje, ki niso realizirani, majhne stvari pa zaradi tega spregledamo, čeravno so tudi te zelo pomembne za boljšo skupno prihodnost, sploh kulture," dodaja.