V uvodu so zbrane pozdravili člani Kungoške pleh muzike, učenki Gabriela Driggs in Kjara Urbancl sta zapeli himno. V programu, ki ga je povezovala Mojca Štrakl, je sledil pozdrav županje občine Kungota Tamare Šnofl, ki je ta dan označila za prav posebnega, kakor dejanja družine Sternad izpred 30 let. Zaključila je z mislijo, da imeti svojo državo ni samoumevno, ampak je to privilegij, ki ga moramo negovati in ceniti, imeti več medsebojnega zaupanja, ki naj preplavi celotno Slovenijo in tako omogoči nam ter novim rodovom živeti v urejeni, prijazni in priložnosti polni domovini.
Franc Sternad se še spominja obiska Večerovega fotografa Borisa Vogrinca, ki je posnel fotografijo zasaditve, ki je bila dan za tem na Večerovi naslovnici. Sledilo je nekaj negotovih dni za Sternada, saj je dobival telefonske klice takratnega poveljstva JLA v Mariboru, da se mora pri njih zglasiti, zasaditev lipe je bila zanje provokacija. Družina se je tako začasno umaknila na Šober v okolici Urbana. Zdaj je Franc Sternad na pobudo sina Milka Sternada začel odkrivati spomine in mu za to izrekel zahvalo, prav tako občini z županjo na čelu.
V družabnem delu je svečinska vinska kraljica Jožica Gornik promovirala vina, domačini pa so poskrbeli za prigrizek za udeležence, katerimi je bil tudi poslanec Marjan Pojbič, podžupan Kungote Rudi Matjašič, predsednica vaške skupnosti Spodnja Kungota Metka Ornik, nekateri občinski svetniki in zaposleni v občinski upravi.