Pravi, da je bilo v tem obdobju v Dobrovcah, ko so bili v svetu KS še Damijan Simič, Sandi Staklenac, Boris Žunko, Danica Korošec veliko postorjenega. Občina je kljub določenim zapletom s težavnim terenom in (ne)dostopnostjo priključkov vseh gospodinjstev zgradila kanalizacijsko omrežje, posodobljena je bila (cestna) infrastruktura, razširjena podružnična šola, ki zdaj sprejme učence prvih petih in ne več le prvih štirih razredov, prenovili in razširili so tudi dobrovški vrtec Ciciban.
Za varno šolsko pot
KS Dobrovce je postala samostojna krajevna skupnost z ustanovitvijo miklavške občine leta 1998. Takrat se je tudi začel nagel razvoj kraja v osrčju Dravskega polja z nekaj več kot 800 prebivalci. "V novi občini so le štirje kraji in gotovo se večji del sredstev preusmeri tudi v naše Dobrovce, kakor bi se znotraj mnogo večje mestne občine. Bi si pa želel, da bi v kraju dobili tudi kakšno dvorano za kulturne prireditve, ker pač znotraj razširjenega vrtca za to ni bilo prostora. Prav tako upam, da bo v prihodnje zgrajena varna šolska pot med šolo in dobrovškim športnim parkom, za kar bi bilo treba odkupiti določena zemljišča, če bo sklenjen dogovor z lastniki," nove ideje naniza občinski nagrajenec.
Zapriseženi čebelar in ekološki kmetovalec
Klasinca je v Dobrovce iz bližnje Marjete (v občini Starše) življenjska pot zanesla leta 1979 in z ženo Alenko sta si ustvarila dom. Dobrovce so, pravi, naselje z bogato zgodovino, njegovi ljudje pa nekoliko samosvoji, a jim po drugi strani veliko pomeni, da njihov kraj ostane samostojen, čeprav so geografsko povsem povezani s Skokami. Dobrovce so posebne tudi po tem, da se še vedno velik del prebivalstva ukvarja s kmetijstvom in tudi sam nemalokrat sede za traktor. Je namreč zaprisežen čebelar (član ČD Alojza Greifa iz Hoč), z ženo pa kot zeliščarja in ekološka kmeta pridelujeta ajdo, piro in industrijsko konopljo na skupno treh hektarjih zemlje. Njihovo posest, kjer imajo ob mački in psu še nekaj kokoši, občasno obiščejo otroci iz bližnjega vrtca in šole, predvsem jih zanima čebelarstvo. Sodeluje tudi pri organizaciji zdaj že tradicionalnega slovenskega zajtrka.