Počitniško delo v Lendavi: Občina prispeva 50 tisoč evrov

Majda Horvat, Vestnik
04.07.2023 07:00

Na razpis se je prijavilo 29 delodajalcev, na delo bodo sprejeli 96 mladih

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Nataša Juhnov

Občina Lendava namenja letos za sofinanciranje počitniškega dela dijakov in študentov 50 tisoč evrov. Na javni poziv, s katerim že tretje leto zapored vabi delodajalce, se je prijavilo 29 ponudnikov počitniškega dela, tako gospodarskih družb, podjetnikov in obrtnikov kot javnih zavodov. Na počitniško delo bi skupaj sprejeli 96 mladih.

Primer odlične prakse

"Javni poziv Občine Lendava za spodbujanje počitniškega dela mladih je primer odlične prakse, ki ga je vredno posnemati, saj se s tem tako mladim kot podjetjem iz občine v večini primerov omogoča prvi stik enega z drugim," je o razpisu povedal Robert Grah, direktor Pomurske gospodarske zbornice, in dodal, da je to lahko začetek dolgoročnega sodelovanja, ki po končanem šolanju preide v redno zaposlitev. "Aktualnost takšnega spodbujanja počitniškega dela med mladimi kaže tudi odličen odziv med lendavskimi podjetji," je še poudaril Grah. Zaradi velikega zanimanja delodajalcev je občina znesek razpisanih sredstev že povečala. Ukrep občine podpira tudi Marjan Koren, predsednik Območne obrtno-podjetniške zbornice Lendava, ki se je tudi sama prijavila na razpis in pridobila možnost povračila za enega dijaka oziroma študenta. "Takšno delo je priložnost, da se dijaki in študenti seznanijo z delom naših obrtnikov in podjetnikov ter se morda pozneje pri njih tudi zaposlijo ali komu povedo, da bo tu našel primerno delovno okolje zase. Upamo torej na zaposlitve mladih. Morda pa bo kateri od njih še sam postal podjetnik," je dejal Koren.

Pridobivanje delovnih izkušenj in navad

Namen javnega poziva je omogočiti mladim z območja občine pridobivanje delovnih izkušenj in navad ter spoznavanje deficitarnih poklicev, delodajalcem pa, da spoznajo morebitne prihodnje kadre. Cilj je, da mladi v času počitnic dobijo priložnost za delo. Seznam delodajalcev je objavljen na spletni strani občine, počitniško delo pa se bo izvajalo prek napotnic študentskega servisa. Posameznik lahko na podlagi tega poziva opravi največ 160 ur. Delo bo plačano v višini 5,85 evra neto na uro, kar prejme dijak ali študent, občina pa potem delodajalcem povrne strošek plačila.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta