Pri Sv. Juriju ob Ščavnici se je s slavnostno akademijo začelo praznovanje 30. občinskega praznika. Prireditev so s slovensko himno in himno Občine Sv. Jurij ob Ščavnici odprle ljudske pevke. Sledil je pozdravni nagovor župana Andreja Vrzela, za njim pa sta se preteklih treh desetletij dela v občini spomnila nekdanja župana, prvi župan, ki je občino vodil dva mandata, Slavko Mihalič in Miroslav Petrovič, ki je to funkcijo opravljal en mandat.
V kulturnem programu so nastopili otroci iz Vrtca Sonček
Župan Vrzel in predsednik komisije za odlikovanja in priznanja Branko Rajh sta nato podelila plaketo Občine Sv. Jurij ob Ščavnici in naziv častnega občana. Prvo je prejel slikopleskar Mirko Horvat, ki bo letos prejel tudi priznanje obrtno-podjetniške zbornice za 50-letno aktivno delo, naslov častne občanke pa je posthumno prejela Marija Simonič, ustanoviteljica in dolgoletna vodja ljudskih pevk, učiteljica likovne vzgoje in umetnica. Simoničeve se je v govoru spomnila in se za priznanje zahvalila članica ljudskih pevk Melita Šoštarič. V kulturnem programu so nastopili otroci iz Vrtca Sonček, ki sodelujejo pri folklornem krožku, učenca OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici Tomaž Marinič in Ana Švajnzger s skečem ter učenca Glasbene šole Gornja Radgona Jakob Kranjc na trobenti in Primož Pelcl na klavirju.
Odprli razstavo likovnih del Franca Košarja
Praznovanje se je nadaljevalo z znanstvenim simpozijem, ki ga je z Občino Sv. Jurij ob Ščavnici organiziralo Kulturno društvo za zaščito naravne in kulturne dediščine Občine Sv. Jurij ob Ščavnici. Župan Vrzel in Jožef Kocuvan sta na začetku simpozija spregovorila o ustanovitvi in 30 letih delovanja občine, sledila so predavanja. Andrej Magdič je predstavil strukturo poselitve Ščavniške doline v arheoloških obdobjih in podobe dediščinske krajine danes, Boštjan Roškar in Jure Donša sta predstavila sakralno umetnost v župniji Sv. Jurij ob Ščavnici, Suzana Vešligaj je predavala o stavbni in naselbinski kulturni dediščini na prostoru občine, Tadej Murkovič pa o etnoloških posebnostih. Katja Peršak Hajdinjak je predavala o ženskah v preteklosti na območju današnje občine, Janja Hojnik o Antonu Brumnu, Tamara Andrejek in Jelka Pšajd o akademskem slikarju Francu Košarju, Franc Čuš pa o pesniku, narodnem buditelju in duhovniku Jakobu Košarju. Po predavanjih so odprli še razstavo likovnih del Franca Košarja. Praznovanje se je s kulturno-zabavno prireditvijo pred kulturno-upravnim središčem.