Prostori osnovne šole (OŠ) v Bogojini, ki jo obiskuje 185 otrok, niso dovolj ogrevani, menijo v vodstvu šole, to pa je zgolj ena od težav z ogrevalnim sistemom, glede katerih ne najdejo skupnega jezika z občino. Kot pojasnjuje ravnateljica Sabina Juhart, sega začetek zgodbe v leto 2014, ko je bila izvedena sanacija ogrevalnega sistema. V ta namen so občina, ki je lastnica šolske stavbe, vodstvo šole in izvajalec, ljubljanska družba Sonce Auto, podpisali tristransko pogodbo. Omenjeno podjetje je kasneje večkrat spremenilo ime, danes se imenuje Teron in je v lasti Dmitryja in Vadima Grebenyuka.
Načrte je naročila sama
Juhartova pravi, da je od občine in izvajalca zahtevala tudi načrte izračunov toplotne energije, a jih ni dobila. "Občina je ves čas vztrajala pri stališču, da je vse v redu. Šele v letu 2017 je zaradi mojega vztrajanja izvajalec dopolnil ogrevalni sistem. Zadeve namreč v začetku niso izvedli po projektih, temveč so delali po svoje, kar je ugotovil tudi projektant."
Izvajalec prenove ogrevalnega sistema očitno ne izpolnjuje svojih obveznosti
Čakajo nadzorni odbor
Občina je sedaj pripravila aneks k pogodbi, s katerim bi po besedah župana med drugim dosegli za štiri odstotke večji izkoristek peči in skrajšanje veljavnosti pogodbe s 30 let na 20, a Juhartova aneksa ne želi podpisati. "Ta aneks je protizakonit, saj so v njem določbe, ki pravijo, da je izvajalec dolžan zagotoviti toploto zgolj za zunanjo temperaturo minus 12 stopinj Celzija, kar ni v skladu z zakonodajo. Izvajalec po tem aneksu tudi ni odgovoren za neprimerno ogrete prostore zaradi neprimerne izolacije," pravi Juhartova, ki še doda, da takšna določila pomenijo, da izvajalec ne more nikoli odgovarjati zaradi neizpolnjevanja svojih obveznosti. "Župan je lahko srečen, da nisem podpisala takega aneksa."