Umrl nepozabni zvezdnik Evrovizije, le nekaj dni po upokojitvi: Njegova skladba velja za eno najslabših v zgodovini popa

D.Ži
03.06.2024 13:57

Po sedmem mestu na največjem evropskem glasbenem tekmovanju je skupina ustvarila nove plesne uspešnice, ki pa so močno delile mnenja.

Poslušaj

Colin Gibb, pevec, ki je z britansko pop skupino Black Lace leta 1979 zastopal Združeno kraljestvo na Evroviziji, je umrl le nekaj dni po upokojitvi, star 70 let.

Z Black Lace je v Leedsu rojen glasbenik zaslovel na največjem evropskem glasbenem izboru, kjer je štiričlanska zasedba s skladbo Mary Ann na koncu pristala na sedmem mestu. 

Po Evroviziji so nadaljevali z nizom novih pesmi za zabave, vključno z uspešnico "Agadoo", ki velja za eno najslabših pesmi vseh časov, skupaj z "Do the Conga" in "Hokey Cokey". 

Gibbova žena, Sue Kelly, je v nedeljo z javnostjo delila novico o njegovi smrti in na Facebooku zapisala: "S srce parajočo novico vam vsem sporočam, da je moj najdražji mož Colin Gibb umrl danes popoldne." Dodala je še: "Ljubim te, Colin, 22 let si živel svoje sanje o Agadooju, v četrtek bi se morala upokojiti v Španijo, bil si tako srečen, tako si se veselil najinega novega življenja, zdaj pa te ni več."

Uradna stran skupine Black Lace je prav tako potrdila novico o Gibbovi smrti in zapisala: "Z veliko žalostjo sporočamo, da je nenadoma umrl naš veliki prijatelj Colin Gibb." Colin je bil skupaj z Alanom Bartonom eden od ustanoviteljev Black Lace. "Njegovi družini in prijateljem bi radi poslali vso našo ljubezen in podporo v tem izjemno težkem času," sporočajo preostali člani skupine. 

Gibb je bil član skupine Black Lace z najdaljšim stažem, saj se je pridružil leta 1953. Od leta 2002 je zabaval  turiste na Tenerifu, v glavnem v priljubljenih letoviščih Los Cristianos in Playa de las Americas. Šele pred kratkim je napovedal svojo upokojitev in 13. maja objavil izjavo, v kateri je zapisal: "Vsega lepega je enkrat konec."

Medtem ko je bila "Agadoo" nedvomno najuspešnejša pesem skupine, jo je komisija glasbenih avtorjev leta 2003 izglasovala za najslabšo pesem v zgodovini popa, nekoč jo je britanski Radio 1 celo prepovedal, ker ni bila "kredibilna".

 

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.