Dijaki Serša razvijajo aplikacijo za lažjo izbiro šole

ŠTR
13.05.2018 05:52

S svojo idejo so navdušili tudi komisijo na državnem tekmovanju Mladi podjetnik in pobrali prvo nagrado.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Mentorica Ivanka Lesjak, Primož Ketiš, Niki Finžgar in Kevin Knedl, manjka programer Mario Močnik
Arhiv Skupine

Na nedavnem državnem tekmovanju Mladi podjetnik, ki ga je v Ljubljani pripravila GEA College – Fakulteta za podjetništvo, so dijaki Srednje elektro-računalniške šole Maribor (Serš) Niki Finžgar, Primož Ketiš, Mario Močnik in Kevin Knedl s svojo aplikacijo za lažjo izbiro šole osvojili prvo mesto. Kakor je sporočila njihova mentorica, profesorica Ivanka Lesjak, so se na to tekmovanje pripravljali vse šolsko leto, in sicer tako, da so raziskovali, delali analize in pripravljali dokumentacijo za svojo poslovno idejo.
Najprej se je bilo namreč treba s pripravljeno dokumentacijo prebiti skozi predizbor. Nekaj dni pred polfinalnim tekmovanjem so jim nato sporočili, da so se nanj uvrstili. Naredili so še zadnje popravke in se pripravili na polfinalno predstavitev, kjer so se nato v eni od dveh skupin, v katerih je bilo po deset ekip s svojimi idejami, predstavili pred tričlansko komisijo. Po krajšem premoru so izbrali štiri skupine, ki so se uvrstile v finale. "Nad našo predstavitvijo je bila komisija navdušena in tako smo se tudi mi uvrstili v finale. Finalisti smo še enkrat predstavili svoje ideje pred šestčlansko komisijo. Ko so nam povedali, da smo zmagovalci, smo bili zelo veseli. Dobili smo nagrade in ponudbe za sodelovanje s profesionalci," še navdušeno sporočajo iz SERŠ-a.
Kakor je še pojasnila Lesjakova, je njihova aplikacija, ki omogoča brezplačno pomoč bodisi osnovnošolcem pri izbiri srednje šole bodisi dijakom pri izbiri študijskega programa v fazi zaključnega testiranja in se pripravlja za uporabo v naslednjem šolskem letu. S tem uspehom pa so se jim že ponudile možnosti podjetniškega sodelovanja in s tem prepoznavnost v Sloveniji in tujini. "Aplikacija ima neomejene možnosti nadgrajevanja, meja inovativnosti je le naša domišljija. V prihodnje načrtujemo vključitev umetne inteligence, ki bo uporabnika ocenila in analizirala ter mu na osnovi teh podatkov individualizirala ustrezen program," še pravi Lesjakova in dodaja, da je v Seršu mogoče dobiti široko paleto programerskega in podjetniškega znanja, veliko je posluha za inovativne ideje in ravnateljica Irena Srša Žnidarič to tudi podpira.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta