Gre za tri zgodbe, ki se na koncu staknejo v enem avtomobilu. Prva zgodba je o modelu Ford Anglia iz leta 1963. Ni natanko znano, ali je šlo za serijo 105E ali 123E, ki so ju izdelovali istočasno, a je šlo bolj ali manj le za razlike v motorju, kar pa sploh ni pomembno; neki Rob Rashbrook je namreč pred časom za nekaj sto funtov kupil le zadnji del karoserije takšne anglie in pognal drugo zgodbo.
Rob je zadevo predal v roke Michaela Charambousa, ki je očitno človek z veliko domišljije in znanja, človek z dokončanimi projekti in človek, ki si je zaželel imeti ferrari 308 GTS. Da bi ga lahko kupil, je sklenil prej izdelati ali obnoviti nekaj posebnih avtomobilov in s prodajo zaslužiti za ferrari.
Precej tistega, kar je kupil Rob, je ostalo, vse drugo pa je Michael v stotinah ur izdelal ali kupil drugje. Marsikaj naredi človek, a le nekateri izdelki odprejo usta in oči. Z njegovim projektom se je združila zgodba številka tri: ameriški Mattel ima v lasti tudi znamko Hot Wheels, ki izdeluje zdaj že legendarne miniature avtomobilov, pretežno futurističnih. Od leta 2018 prirejajo natečaj pretežno po ZDA, kjer se predstavijo avtomobili, ki bi želeli služiti kot osnova za miniaturo te znamke.
Rob je svoje delo posvetil prav temu, saj je bil natečaj tokrat tudi na Otoku. Iz svoje anglie je naredil čudovito stvaritev, tako tehnično kot na pogled. Nekaj kosov je prispevala anglia, nekaj malega tudi hillman imp (1963-76), motor (in pogon) pa je Beemvejev, tisti, ki je poganjal BMW 318is (E30), le da mu je dodal mehansko puhalo Eaton M45 (kakršnega sta imela tudi mini iz leta 2001 in razred C, letnik 1994).
Karoserijo je Michael precej obrezal (skrajšal je denimo vrata in prtljažnik) in preostalo tudi delno spremenil, poznavalci pa pravijo, da je izdelek vrhunski, ker je Michael tudi najmanjšim podrobnostim posvetil vso možno pozornost. Kolikor se vidi s fotografij, gre res za filigranski izdelek, pravijo pa, da je prejel številne nagrade in priznanja na različnih avtomobilskih razstavah.
The misfit je le eden od primerov čudovitega britanskega pogleda na avtomobilizem
Anglia hot rod, ki mu lastnik pravi the misfit (neprilagojen), predstavlja tako oblikovno kot tehnično mešanico starega in sodobnega. Platišča iz magnezija znamke BBS, denimo, so od Ferrarija za dirke razreda GT, gume imajo dvojne barvne črte, zadnje luči so Cadillacove letnik 1959, na zadnjem delu strehe je tretja zavorna luč, pokrov prtljažnika se odpira s potegom nosilca registrske tablice, motor je odkrit, prednje pozicijske luči so na stebričku A in špartanski kokpit se zdi kot iz dirkalnika 60. let.
Lastnik je sicer nekaj časa vozilo uporabljal za dnevne poti, potem pa se je prijavil na britanski natečaj za izbor Hot Wheels. Izmed preko 100 prijavljenih ga je žirija, v kateri je bil tudi legendarni britanski oblikovalec Ian Callum (Ford, TWR, Jaguar), postavila na prvo mesto.
Navkljub zmagi na britanskem delu natečaja in navdušenju številnih strokovnjakov in ljubiteljev the misfit ne bo postal miniatura hot wheels. In čeprav je bil Michael sprva prepričan, da se od tega izdelka ne bo ločil, je, kot kaže, vseeno prevladala želja po ferrariju. Tako je dal the misfit na dražbo spletnega portala Car & Classic, ki bo trajala do 22. decembra. V času pisanja tega prispevka je bila najboljša ponudba zanj 20 tisoč funtov. Nekdo si bo kupil darilo za Dedka Mraza.