Velik uspeh mariborskega zbora

Tadeja Vulc je bila na prestižnem zborovskem tekmovanju v Bolgariji izbrana za najboljšo dirigentko, APZ Maribor pa je zmagal v kategoriji mešanih zborov

Tadeja Vulc
Janez Eržen
Tadeja Vulc, nagrajena dirigentka
Janez Eržen

V bolgarski Varni je bilo med 10. in 13. majem 39. mednarodno majsko zborovsko tekmovanje Georgija Dimitrova. Tradicionalno tekmovanje ob Črnem morju je tokrat ponudilo prvega finalista za finalni koncert velike zborovske nagrade Evrope 2019 v italijanskem Arezzu. To nagrado je prejel filipinski zbor Imusicapella. Akademski pevski zbor Maribor z zborovodkinjo Tadejo Vulc pa je dosegel prvo mesto v kategoriji mešanih zborov in uvrstitev v finale tekmovanja. Dirigentka je prejela tudi priznanje za najboljšega dirigenta.