Blejski grad, otok, kočije in pletne v veliki meri samevajo

STA, Gr.G.
12.06.2020 13:01

Enako kot ponudnike turističnih namestitev je pandemija močno prizadela tudi ponudnike doživetij. To se še zlasti pozna v destinacijah, kot je Bled, kjer običajno prevladujejo tuji gostje. Ponudniki, ki jih je kriza povezala, upajo, da se bo julija situacija vendarle popravila.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Robert Balen

"Blejski vsakdan je sedaj bolj miren, obiskovalcev ni veliko in tisti, ki imajo v spominu še stari romantični Bled, jim priporočam obisk sedaj. Narava se je osvežila in zadihala, znova se čuti ta neverjeten naboj Bleda, zaradi katerega ljudje že od nekdaj prihajajo sem," utrip na Bledu po epidemiji novega koronavirusa opisuje blejski župan Janez Fajfar.
Kako prazen je Bled, je najbolj opazno na Blejskem gradu, ki je sicer ena najbolje obiskanih slovenskih znamenitosti. Ob vikendih dnevno naštejejo okoli 100 obiskovalcev, med tednom pa med 40 in 60, medtem ko so lani dnevno beležili od 2400 do 2600 obiskovalcev, pojasnjuje direktor Zavoda za kulturo Bled Matjaž Završnik in dodaja, da v tem času vsakega obiskovalca nagradijo s spominkom.
Upa, da se bo ob večji liberalizaciji prehodov meja po Evropi situacija vsaj nekoliko popravila. Trenutno je približno polovica obiskovalec Slovencev, polovica pa tujcev. V lanskem rekordnem letu je grad obiskalo 115.000 Slovencev, večinoma v organiziranih skupinah, ki so bili na drugem mestu takoj za Korejci.

Robert Balen
Saso Bizjak
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta