Predsednica SD Tanja Fajon je govorila o interpelaciji proti notranjemu ministru Alešu Hojsu, ki jo je v DZ vložila njena stranka, jutri pa bodo poslanci o njej tudi odločali. Sama meni, da je dovolj razlogov, da bi lahko interpelacijo podprl tudi kak poslanec iz strank koalicije. "Vsak teden je več razlogov za interpelacijo in da minister Hojs odide. Tudi danes so bili dokazi razkriti na KNOVS-u in jaz mislim, da bomo jutri z vsebinsko in argumentirano razpravo dokazali, da je preprosto čas, da minister tisto, kar je napovedal, tudi naredi. Odstopi, oziroma odide," je dejala.
V oddajo sta bila vabljena tudi predsednik vlade in največje parlamentarne stranke SDS Janez Janša in predsednik SMC ter minister za gospodarstvo Zdravko Počivalšek, a v studio nista prišla.
Bratuškova: Opozicija ima samo 39 glasov
Predsednica stranke SAB Alenka Bratušek je prav tako ocenila, da bi moral Hojs odstopiti, kar je tudi že storil. Ko je bila izrečen odstop, je šlo po njenem mnenju za preusmerjanje pozornosti. Glede besed, da opozicija ni vložila konstruktivne nezaupnice vladi, pa je Bratuškova dejala, da ima opozicija v parlamentu 39 glasov. "Dokler bosta DeSUS in SMC v vsem podpirala Janeza Janšo in delovanje te vlade, bo situacija takšna," je dodala. "Ko bo mogoče še bolj SMC kot DeSUS ugotovil, da ta vlada državi dela škodo, bo pravi trenutek za vložitev konstruktivne nezaupnice," je dejala Bratuškova.
Gantar je dejal, da je šel DeSUS v to vlado zardi določenih ciljev in v tej vladi stranka dela tisto, kar so si v njej zadali. Povedal je, da v vrsti levih vlad doslej niso uspeli doseči napredka pri vprašanju demografskega sklada in zdravstvene zakonodaje.
Politično kadrovanje
Predsednik stranke NSi Matej Tonin pa je moral odgovoriti na vprašanje, ali bo stranka stavek umik politike iz gospodarstva, ki je zapisan v njenem programu, dosegla z podpredsednikom stranke (Valentinom Hajdinjakom) na čelu Darsa. "Si predstavljate na primer, da v času Šarčeve vlade so bili na zelo odgovorna mesta imenovani njegovi prijatelji iz Kamnika. Konkretno gospod Besek (Tomaž Besek) je vodil DUTB in lahko vam naštejem še kar nekaj imen, ki so bili tesni Šarčevi prijatelji in so bili imenovani na zelo odgovorna mesta. Tukaj so očitki gospoda Šarca, če uporabim njegov izraz, milo rečeno smešni," je povedal Tonin. "Mi kadrujemo in postavljamo sposobne ljudi. Mi poskušamo za vsako stvar najti najbolj sposobnega za tisto mesto," je še dodal. Nato pa pozval, naj Hajdinjaka sodijo po njegovih dejanjih, ne pa njegovi politični pripadnosti.
"Mi ne vidimo, da se umika politika iz gospodarstva tako, da se politika skriva za nekimi imaginarnimi kadri, ampak, da se politika dejansko lastniško umakne iz gospodarstva. Ko država ne bo več lastnica nekih podjetij, tudi ne bo imela vpliva na kadrovanje. Dokler pa ima prek lastništva tudi vpliv na kadrovanje, pa v NSi nismo zato, da se sprenevedamo in postavljamo neke kadre, za katere se vselej ve, kam spadajo, formalno pa nimajo neke izkaznice," je dejal.
Predsednik prejšnje vlade Marjan Šarec je odgovoril, da gre pri Toninovih besedah za dvojno moralo in da Besek ni njegov tesen prijatelj in da ni član stranke LMŠ. Pravi, da je on strokoven kader in da se je tudi on izkazal. "Nikakor pa ne gre tega enačiti s podpredsednikom neke stranke," je dodal.