"Država je vojni dobičkar." Tako trdi Dari Južna, lastnik skoraj desetih odstotkov Petrola

Damijan Toplak Damijan Toplak
20.12.2022 16:08
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Na skupščini delničarjev Petrola se bodo seznanili z izgubami, ki sta jih družbi povzročili vladni regulaciji cen naftnih derivatov. 
Na skupščini delničarjev Petrola se bodo seznanili z izgubami, ki sta jih družbi povzročili vladni regulaciji cen naftnih derivatov. 
Andrej Petelinšek
"Med naftnimi dobičkarji se je vsakokrat omenjalo Petrol, ki pa je zgolj trgovec z naftnimi derivati in nima lastnih črpališč in rafinerije, da bi lahko v času visokih cen nafte in energentov ustvarjal ekstra dobičke," izpostavi Južna. Spomni, da je vlada določila najvišjo prodajno ceno goriva od 15. marca letos v maloprodaji in s 1. aprilom tudi v veleprodaji. Regulacija cen je trajala do 30. aprila in spet od 11. maja do 20. junija. V tem času je vlada določila najvišjo dovoljeno maloprodajno in veleprodajno ceno oziroma cenovno kapico, nad katero naftni trgovci niso smeli prodajati naftnih derivatov - ne glede na višjo nabavno ceno in stroške prodaje. "Pri tem pa vlada ni omembe vredno posegla v višino dajatev na naftne derivate, ki 'pripadajo' njej," trdi Južna.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Več vsebin iz spleta