Družbe Hisense po prevzemu velenjskega Gorenja nadaljuje z akvizicijami, saj so za 167 milijonov evrov kupili 83,6 milijona delnic korporacije Sanden, kar predstavlja približno 75 odstotkov vseh glasovalnih pravic. Japonski Sanden je bil ustanovljen leta 1943, kotira na tokijski borzi in je v poslovnem letu 2019 dosegel 1,58 milijarde evrov prihodkov od prodaje. Je vodilni svetovni proizvajalec in dobavitelj avtomobilskih klimatskih kompresorjev in avtomobilskih klimatskih sistemov z visoko stopnjo prepoznavnosti globalne blagovne znamke in je bil v letu 2019 drugi na svetu po tržnem deležu avtomobilskih klimatskih kompresorjev. Nove generacije električnih kompresorjev, integrirane sisteme za upravljanje s toploto in izdelke za avtomobilsko klimatizacijo, ki so jih razvili, pa proizvajalci pogosto uporabljajo v novih električnih vozilih.
Sanden je prek tokijske borze sporočil, da so od junija lani na globalni ravni iskali primernega novega vlagatelja in med več kot 25 potencialnimi izbrali Hisense Home Appliances. Skupaj s korporacijo Hisence načrtujejo razvoj novega energetsko integriranega upravljanja vozil, omrežno povezavo vozil in tehnologijo upravljanja klimatske naprave s pomočjo umetne inteligence.
Hisense že ima izkušnje uspešnega sodelovanja z japonskimi podjetji. Leta 2003 sta Hisense in Hitachi na Kitajskem ustanovila skupno podjetje, ki izdeluje klimatske naprave ter dosegla največji tržni delež na kitajskem trgu inverterskih klimatskih sistemov. Od Hisensovega prevzema tovarne Sharp v Mehiki leta 2015 je tovarna potrojila proizvodne zmogljivosti. Leta 2018 je Hisense prevzel podjetje Toshiba Visual Solutions, ki je že 18 mesecev po integraciji prvič v zadnjih osmih letih leta izkazal dobiček. Istega leta je Hisense prevzel prvo evropsko podjetje, Gorenje, ki je po 15 mesecih integracije izgube spremenilo v dobiček. Letos januarja pa v Velenju pričelo proizvajati tudi televizorje.