Potem ko je vlada julija razrešila glavno tržno inšpektorico Andrejko Grlić, je bil tržni inšpektorat brez vodstva. Kot je v torek poročala TV Slovenija, odsotnost glavnega tržnega inšpektorja ali njegovega v. d. po njihovih informacijah povzroča precejšnje težave pri uveljavljanju pravic potrošnikov. Zaradi koronske krize imajo zdaj na tem inšpektoratu namreč veliko dela na račun sporov zaradi odpovedi turističnih aranžmajev, uveljavljanja bonov in spletnih nakupov.
Gospodarski minister Zdravko Počivalšek je v torek ob robu torkove izjave o koriščenju turističnih bonov v Ljubljani zavrnil, da bi bili zaposleni prepuščeni sami sebi. Zatrdil je, da ni nobenih težav in da "delajo, kar morajo delati".
Počivalšek Grlićevo sredi julija razrešil
Grlićeva je inšpektorat vodila 14 let, ob odhodu s funkcije pa je poudarila, da je ta organ v sestavi gospodarskega ministrstva v času njenega vodenja postal "visoko mednarodno priznana institucija".
Počivalšek je Grlićevo sredi julija razrešil, kot je takrat dejal za TV Slovenija, "zaradi stanja, o katerem sem informiran, da je na tržnem inšpektoratu".
Tako Počivalška kot Grlićevo pa je v začetku letošnjega leta doletela kazenska ovadba; Grlićevo zaradi domnevnega spornega delovanja, Počivalška pa zaradi neukrepanja. Anonimni ovaditelj je proti Grlićevi vložil ovadbo zaradi suma storitve kaznivega dejanja sprejemanja koristi za nezakonito posredovanje. Po neuradnih informacijah za ovadbo stojijo tržni inšpektorji.
Minister je februarja imenoval tudi komisijo za ugotavljanje okoliščin v zvezi z domnevnim nadlegovanjem in trpinčenjem, ki naj bi ga Grlićeva izvajala nad zaposlenimi na inšpektoratu.
Počivalšek ovadbe takrat ni komentiral, Grlićeva pa jo je označila kot "enega izmed mnogih napadov name, ki se vlečejo že vse od mojega imenovanja v letu 2006". "Vse očitke ostro zavračam kot neutemeljene in šikanozne," je poudarila.