Naj vas ne preseneti bolezen

Ljudje si ob različnih osebnih in drugih praznikih ter mejnikih voščimo in želimo predvsem zdravja. Kaj pa, če nam le-to odpove?
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Shutterstock

Zdravje je kapital vsakega posameznika, ki ga velja negovati in plemenititi. A tudi če smo na videz in počutje zdravi kot riba, to še ne pomeni, da se nam ne more nič zgoditi. Če preseneti bolezen, je lahko prepozno.

Najrazličnejših bolezni sodobnega časa ne manjka. Nekatere med njimi so zelo zahrbtne, tudi usodne. Po podatkih NIJZ poleg srčno-žilnih bolezni, raka, kroničnih bolezni dihal med najpogostejše nenalezljive bolezni sodijo predvsem nekatere duševne bolezni, kot so stres, anksioznost ali tesnoba, depresija in izgorelost na delovnem mestu. O njih nihče ne želi razmišljati. Gre za bolezni, ki so vse bolj pogoste in katere velikokrat zahtevajo strokovno obravnavo. Zatiskanje oči pred njimi in morebitnimi posledicami, ki za tako boleznijo lahko ostanejo, ni prava rešitev.

Najboljša je preventiva

Shutterstock

Preprečiti je bolje kot lečiti, pravi pregovor. Nasvet glede izogibanja omenjenim boleznim je zato na prvi pogled banalno preprost – živite zdravo. A to je v sodobnem okolju in času vse težje uresničljivo. Dinamičen tempo življenja, številne obveznosti, nezdrava prehrana pa tudi osebne in denarne stiske načenjajo naše zdravje. Korak za korakom. Dokler naš imunski sistem ne popusti ali odpove. A takrat je lahko že prepozno.

Razmislite o dodatnem zavarovanju

Vsekakor je po diagnozi hude bolezni prepozno za sklenitev zavarovanja za hude bolezni, ki ga najdemo med ponudbo dodatnih zavarovanj pri večini zavarovalnic. Z njim bi namreč lahko ublažili finančno breme bolezni oziroma si omogočili dodatno zdravljenje ali nego.

Velja se zavedati, da so zdravila le eden izmed korakov do morebitne povrnitve zdravja ali preprečevanja njegovega nadaljnjega poslabšanja. Kaj pa reševanje osnovnih vzrokov? Pomoč pri odpravi vzrokov pogosto pade na pleča bolnika in njegovo pripravljenost, voljo. Problem tega pa so velikokrat lahko tudi finančna sredstva, ki jih mora bolnik plačati iz lastnega žepa (za t. i. samoplačniške storitve). Prav zato obstaja dodatno zavarovanje za hude bolezni. Namenjeno je pokritju nepričakovanih dodatnih stroškov zdravljenja, morebitnega izpada dohodka zaradi dolgotrajne bolezni ali povečanih stroškov za potrebno nego in podobno.

Zavarovalnica Triglav omogoča, da izbirate med dvema paketoma. Na voljo sta osnovni paket, ki krije 9 hudih bolezni in razširjeni paket, ki krije 24 hudih bolezni. Razširjeni paket poleg tega vključuje kritje pojava 19 hudih bolezni in poškodb pri vaših otrocih, ter izdelavo genetske analize Triglav DNK za vaše otroke. Omogoča pa tudi zavarovanje za stres, anksioznost, depresijo in izgorelost.

Zavarujejo se lahko zdrave osebe od izpolnjenega 14. do 65. leta starosti in osebe, ki ob izteku zavarovanja niso starejše od 75 let. Osebe, ki niso popolnoma zdrave, se prav tako lahko zavarujejo a pod posebnimi pogoji, ki jih določi zavarovalnica in so odvisni od zdravstvenega stanja in življenjskega sloga posameznika.

Nadgradnja življenjskega zavarovanja

Shutterstock

Dodatno zavarovanje za hude bolezni že s svojim imenom razkriva, da gre za dodatek drugemu zavarovanju, torej ga ne morete skleniti samostojno. Predpogoj za njegovo sklenitev je (vsaj) osnovno življenjsko zavarovanje, ki je priporočljivo za vsakogar.

Koliko bo znašala mesečna premija zavarovanja za hude bolezni? Najbolje, da si kar izračunate s pomočjo spletnega kalkulatorja

Dobra novica je, da lahko zavarovalnica dogovorjeno zavarovalno vsoto za primer hudih bolezni izplača tudi večkrat.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.