Ogled zaključne etape dirke po Franciji v živo ni gotov

Tina Recek Tina Recek
15.09.2020 06:30

Kacin: "V Parizu so slabe epidemiološke razmere, zato za zdaj ni mogoče svetovati slovenskim navijačem, ali naj se odpravijo na pot ali ne." Kljub temu agencije že vabijo tja.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Svet se znova navdušuje nad slovenskima športnima fenomenoma.
Thibault Camus/Pool

Letošnja kolesarska dirka po Franciji, na kateri blestita Primož Roglič in Tadej Pogačar, je na Televiziji Slovenija najbolj gledana do zdaj: vsaj minuto letošnje dirke si je ogledalo kar 714.000 gledalcev, starejših od štirih let, so sporočili z RTV Slovenija. Devet etap je spremljalo v povprečju 5,3 odstotka ali več kot 100.000 gledalcev, kar je 26 odstotkov takratnih gledalcev televizije. Najvišja gledanost letošnje dirke je bila dosežena v nedeljo, 30. avgusta, ob 18.22, ko je dirko spremljalo kar 12,1 odstotka oziroma 229.000 gledalcev. Tudi na spletu, na rtvslo.si, so našteli že več kot 245.000 ogledov letošnje dirke v živo.

Brez konkretnega nasveta

Seveda nas je zanimalo, ali si bo glede na epidemiološko sliko v Franciji naša kolesarja mogoče ogledati tudi v živo. Potem ko so nas institucije pošiljale od vrat do vrat, nam je vladni govorec Jelko Kacin vendarle sporočil, da dokler ne bodo francoske vladne oblasti in organizatorji dirke uskladili pogojev in možnosti za spremljanje zaključne etape v Parizu, ni mogoče svetovati slovenskim navijačem, ali naj se odpravijo na pot ali ne. "V Parizu so namreč zelo slabe epidemiološke razmere in se lahko zgodi, da bodo Elizejske poljane zaprte za gledalce. Zato se tistim, ki si želijo za vsako ceno na dirko, svetuje, naj si ogledajo katero predhodno etapo. Takoj ko bo znano kaj več, bo to Veleposlaništvo Republike Slovenije v Franciji sporočilo na svoji spletni strani."
Kakorkoli, za zdaj slovenske turistične agencije že vabijo na ogled nedeljskega zaključka tekme. Francija je sicer, kot so nam potrdili na ministrstvu za zdravje, še vedno na rumenem seznamu. Skladno s to razvrstitvijo držav bi zato lahko navijači po povratku iz Francije vstopili brez karantene, če bi predložili na primer izvirnik računa za plačilo nastanitve.

Dlje ko bosta pri vrhu, bolje bo

Nad slovenskima kolesarskima asoma niso navdušeni le prebivalci na sončni strani Alp, ampak tudi širše. "Ker kolesarska dirka po Franciji sodi med top deset športnih dogodkov po priljubljenosti in odmevnosti v Evropi in ker sta v samem vrhu naša rojaka, seveda prispevata k promociji Slovenije. Se pa na tem mestu sprašujem o trajnostnem učinku. Dejstvo je, da če se bosta dlje časa pojavljala na svetovnem vrhu, bo to tudi prispevalo k trajni promociji Slovenije," komentira športni psiholog Aleš Vičič. Na vprašanje, ali se njun uspeh kaže tudi v povečani priljubljenosti kolesarstva pri nas, pa sogovornik odvrne, da bistveno niti ne, saj je kolesarjenje med Slovenci že v polnem razmahu. "Sta pa vsekakor lahko vsem za zgled tako v poklicnem kot v zasebnem življenju zaradi vztrajnosti, delavnosti, prave mere samozavesti, kolegialnosti in še česa,“ zaključi Vičič.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta