Danes se je vladna pogajalska skupina, ki jo vodi državni sekretar na notranjem ministrstvu Franc Kangler, sestala s predstavniki Policijskega sindikata Slovenije, ki stavka od 11. januarja letos. Vladna stran je policijskemu sindikatu izročila osnutek sporazuma o razreševanju stavkovnih zahtev. Kangler je ocenil, da je bil sestanek uspešen in da se z dialogom lahko rešijo vsa odprta vprašanja. Sprejetih je bilo nekaj izhodišč za nadaljnja pogajanja. Kot je povedal Rok Cvetko, predsednik Policijskega sindikata Slovenije, bo stavkovni odbor prihodnjo sredo, torej 10. februarja, odločal o morebitni prekinitvi stavkovnih aktivnosti v času pogajanj. "Upam pa si trditi, da bo stavkovni odbor, ki bo in ima edini pristojnost, da odloča o tem, da se stavkovne aktivnosti Policijskega sindikata Slovenije v času pogajanj ne izvajajo, odločal bistveno lažje in hitreje, če bo vlada prisluhnila vodji pogajalske skupine in že pred odločanjem tega organa sprejela sklep o podaljšanju projekta," je dejal Cvetko. Gre za projekt Varovanja schengenske meje EU, ki se je končal s koncem lanskega leta, Kangler pa je dejal, da bo predlagal podaljšanje do konca marca. S tem bi policisti zadnji tako imenovani schengenski dodatek prejeli 5. maja.
Osnutka sporazuma o razreševanju stavkovnih zahtev, ki jim ga je danes izročila vladna stran, pa Cvetko še ni želel komentirati, saj ga morajo najprej preučiti ustrezni organi sindikata. Je pa Kangler danes ponovil, da so se glede dveh stavkovnih zahtev pripravljeni pogovarjati in sicer glede ureditve napredovanj ter spremembe področnega zakona, ki bi omogočila sklenitev samostojne panožne pogodbe za policijske uslužbence. A pri vprašanju analize vrednotenja delovnih mest za uniformirane poklice, vlada vztraja, da ta ni pokazala, da bi bila policijska delovna mesta podvrednotena.
Sklepe z današnjega sestanka so pozdravili tudi v Sindikatu policistov Slovenije. Kot so zapisali v izjavi za javnost, pozdravljajo napoved "umiritve strasti", in dodali, da vseskozi poudarjajo, "da je stavka kot skrajna oblika sindikalnega delovanja v tem trenutku neprimerna in nepotrebna, saj je ves čas socialni dialog tekel korektno in v smeri rešitve nastale situacije".