V koaliciji so izpostavili ministričino dobro delo, zato interpelacije ne bodo podprli. Podprli pa jo bodo v SDS, prav tako v NSi, kjer se pridružujejo kritikam SDS o neutemeljenem odstranjevanju ograje na južni meji.
Poslanec Žan Mahnič (SDS) pravi, da s tem Slovenija v svet pošilja sporočilo, da so migranti tukaj dobrodošli. Migracij bo po njegovem v prihodnje najverjetneje še več, zato mora Slovenija storiti vse, da učinkovito zavaruje južno mejo, a dela prav nasprotno. Poslanca zanima, zakaj je vlada v proračunu ministrstvu za notranje zadeve namenila dodatnih 50 milijonov evrov za migracije. Ministrica je po njegovem mnenju obravnavo migracij zastavila na napačen način, "denar pa namesto za oskrbo starejših namenja ilegalnim migrantom".
Tudi v NSi menijo, da odločitev o odstranitvi ograje z južne meje ni bila dovolj pretehtana in strokovno utemeljena ter je povzročila poslabšanje varnostnih razmer tam in tudi drugih delih države. "Ni dvoma, da gre za politično motivirano odločitev in izpolnjevanje predvolilnih obljub," je dejal poslanec NSi Aleksander Reberšek. V NSi so kritični do ukinitve avtocestne policije, ki je po Reberškovih besedah na avtocestah zagotavljala večjo prometno varnost, izboljšanje pretočnosti in hitrejšo obravnavo prometnih nesreč.
"Očitno njeno učinkovito ministrovanje vnaša nemir, morebiti tudi strah v opozicijsko SDS, ki se je zato v naglici zatekla k neutemeljenim, celo neresnim očitkom na račun njenega dela," pa je poudarila Tereza Novak (Gibanje Svoboda) in zavrnila očitke SDS na račun ministrice. Predlagatelji želijo z interpelacijo po njenem mnenju pred lokalnimi volitvami in tremi referendumi mobilizirati svoje volivce.
Poudarila je, da ministrica že od nastopa funkcije opozarja na kršitve, ki so se v času prejšnje vlade dogajale na ministrstvu za notranje zadeve in v policiji. Kot je dejala, nova ekipa na ministrstvu namesto neučinkovite ograje na južni meji zagovarja sodoben pristop do problematike migracij. Ministrica po oceni poslanke opravlja izjemno delo, zaradi katerega zaupanje v policijo znova raste.
Interpelacija zoper ministrico ni legitimna, ocenjujejo v SD. Kot je dejal poslanec Jonas Žnidaršič, tudi v SD pozdravljajo usmeritev ministrstva za notranje zadeve, kjer novo migracijsko politiko pripravljajo s poudarkom na spoštovanju človekovih pravic in vladavine prava.
Dotaknil se je tudi očitkov SDS o neutemeljenem odstranjevanju ograje s slovenske južne meje. "Migracije so (...) bistveno preveč kompleksne, da bi jih celostno in učinkovito urejala ograja z bodečo žico," je poudaril. Reakcije ministrice v primeru afere Fotopub je bila po njegovih besedah hitra in ažurna, prav tako je njeno zavzemanje prispevalo k hitri vložitvi kazenskih ovadb s področja spolnih zlorab.
Razlog za interpelacijo je po mnenju Levice to, da gre ministrica Bobnar, ki opozarja na kršitve iz časov prejšnje vlade, SDS "še posebej v nos". Nataša Sukič iz Levice je poudarila, da je bila ministrica zaradi opozarjanja v času prejšnje vlade sankcionirana in kazensko premeščena na drugo delovno mesto.
Zavrnila je tudi očitke SDS o povečanem številu migracij v zadnjem času. Število nezakonitih prehodov meje v Sloveniji da se je povečalo že marca, ko je bil minister za notranje zadeve Aleš Hojs. Odstranjevanje ograje, ki jo je označila za sramotni simbol nehumanosti, zato po njenem mnenju ni razlog za dvig števila nezakonitih prehodov meje.
Ministrica za notranje zadeve Tatjana Bobnar očitke v interpelaciji zavrača kot neutemeljene in zavajajoče, saj da ji očitajo predvsem spoštovanje človekovih pravic, na kar je kot pravnica in človek predvsem ponosna. Glede na razmerja moči v DZ sicer interpelacija nima realnih možnosti za uspeh, saj Bobnar uživa podporo strank koalicije.