SMC na programskem kongresu jeseni tudi o morebitni spremembi imena

STA, Gr.G.
22.06.2020 15:20

"Naša skupna ocena je, da smo preživeli zelo turbulentno obdobje, turbulentno plovbo, pred nami je široko morje in vreme na tem oceanu pred nami se lahko v vsakem trenutku zelo spremeni," je Počivalšek ocenil sedanje stanje.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Robert Balen
Robert Balen

Predsednik SMC Zdravko Počivalšek je za jesen napovedal programski kongres, na njem bodo razdelali liberalno, socialno in trajnostno usmeritev. Ocenjuje, da je čas za slovo od personificiranega imena stranke. V SMC doslej niso naredili nič, kar bi destabiliziralo vlado, tako bo tudi v prihodnje, posvetili se bodo predvsem zagonu gospodarstva, meni.

Poleg ukrepov na področju gospodarstva je med ključnimi področji Počivalšek omenil tudi skrb za mlade in starejše, za nova stanovanja in za infrastrukturo.
Robert Balen

Spremenjena razmerja v koaliciji

Na vprašanje o morebitnih spremembam v ministrski ekipi, saj naj premier Janez Janša ne bi bil najbolj zadovoljen z vsemi ministri iz njihovih vrst, z odhodi poslancev iz SMC pa so se spremenila tudi razmerja med koalicijskimi partnericami, je Počivalšek odgovoril, da so šli v to vlado, da realizirajo programske vsebine iz koalicijske pogodbe. "Na tem področju ne pričakujem nobenih sprememb, mi nismo šli v vlado, da bi kupčkali o posameznih mestih. To, če je kdo zadovoljen ali nezadovoljen s kakim od naših ministrov, bova pa najprej v odprtem pogovoru predelala skupaj s predsednikom vlade," je dejal. Poudaril je, da vlada kot celota zaenkrat dela na realizaciji dogovorov.
"Naša skupna ocena je, da smo preživeli zelo turbulentno obdobje, turbulentno plovbo, pred nami je široko morje in vreme na tem oceanu pred nami se lahko v vsakem trenutku zelo spremeni," je ocenil sedanje stanje. Delovanje v koaliciji je označil kot naporno in pojasnil, da so bili od začetka označeni za "tiste krivce, ki so omogočili to vlado". Tudi zdaj so po njegovih besedah moteč element tistim, ki so jim bili leta 2014, saj očitno "nekaterim ne ustreza, da se ustaljene metode upravljanja vseh niti družbenega življenja v Sloveniji po malem pa le spreminjajo".

Ponovni zagon države

Ob tem pa je poudaril, da je na terenu velika večina zadovoljna s tem, kar so v preteklem obdobju počeli, in da večina verjame, da potrebujemo "stabilno in predvidljivo politično in gospodarsko, poslovno okolje". Pojasnil je, da ima stranka 52 aktivnih lokalnih odborov, da je bilo nekaj odhodov iz stranke, vendar pa imajo veliko interesa za delo v stranki in za pridružitev stranki. Glede dela na gospodarskem področju je dejal, da so poskrbeli za najbolj obsežno državno intervencijo v zgodovini samostojne Slovenije, ki je bila namenjena predvsem ohranitvi čim več delovnih mest in podjetij ter zagotavljanju pogojev za ponoven zagon gospodarstva. Tudi v prihodnje bodo vse svoje sile posvetili temu, da se država v čim krajšem času spravi v ponoven zagon. Pri tem je omenil tudi, da želijo pozitivne izkušnje z delom od doma v času epidemije vpeljati v splošen način dela v prihodnje. Prav tako pa želijo začeti razpravo o šesturnem delovniku, kar je povezano tudi s prihodnjo krizo in morebitnimi težavami s številom delovnih mest.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta