Zgodba Srednje šole za oblikovanje Maribor (SŠOM), na kateri je ravnateljica Nadja Jager Popović v zadnjem letu in pol odpustila tri zaposlene, je v primeru odpuščenega sindikalista Dejana Paske dobila epilog tudi na višjem delovnem in socialnem sodišču. Slednje je sredi septembra zavrnilo pritožbo SŠOM in potrdilo sodbo sodišča prve stopnje v Mariboru, ki je spomladi odločilo, da je bila izredna odpoved Paske nezakonita. V sodbi je takrat sodišče zapisalo, da ravnateljica ni le zamudila zakonske roke za izredno odpoved, v sami sodni obravnavi ji kljub pričam tudi ni uspelo dokazati, da naj bi delavec naklepoma ali iz hude malomarnosti huje kršil pogodbene in druge obveznosti iz delovnega razmerja.
SŠOM mora Pasko zaposliti v 8 dneh od prejema pošte, je za Večer povedal Paskov odvetnik Dino Bauk. Prav tako pa mu mora izplačati vse plače in prispevke od 30. novembra 2019, ko je odpoved začela veljati. Bauk omenjene stroške ocenjuje na več kot 20.000 evrov, v kar pa niso vključeni stroški, ki jih je imela šola s svojimi odvetniki in z izdelavo pravnih mnenj, ki jih je naročila.
Ravnateljica je v odzivu na sodbo za Večer zapisala, da bo odločitev spoštovala, čeprav se z njo nikakor ne strinja. Prepričana je, da je ravnala po zakonu in v dobro večine zaposlenih na SŠOM. Dodajmo, da ji je svet zavoda pred meseci potrdil nov štiriletni mandat na čelu SŠOM. Primer Cvetke Hojnik, ki je bila odpuščena kot zadnja med tremi delavci SŠOM - eden od odpuščenih se je s šolo poravnal, naj bi predvidoma novembra dobil epilog na delovnem sodišču v Mariboru.