"Na podlagi rezultatov analiz vzorcev vode na kopališču Žusterna, iztoku meteornega kanala in kopalnega območja med izlivom kanala in mandračem Moletom ni več razlogov za odsvetovanje kopanja v morski vodi na omenjenem območju. Nadzor vode na področju Žusterne se bo v naslednjih dnevih še naprej nadaljeval in v primeru povišanih vrednosti indikatorjev onesnaženja bomo ustrezno ukrepali z namenom, da se zaščiti zdravje kopalcev. Hkrati pa opozarjamo, da voda v samem iztoku meteornega kanala ni primerna za kopanje, kar bo ustrezno označeno," so nedavno sporočili iz Agencije Republike Slovenije za okolje.
Spomnimo, da je na območju Žusterne minuli petek prišlo do fekalnega onesnaženja morja, vse do sedaj pa so strokovnjaki kopanje v kopališču Žusterna in na odseku do Moleta odsvetovali.
Zdravstvene težave pri kopalcih
Radio Koper je sicer včeraj poročal, da bakterije, ki jih je v morje v kopališče Žusterna in proti Moletu prineslo fekalno onesnaženje, tistim, ki so se v preteklih dneh tam kopali, povzročajo hude težave s prebavnim traktom in vnetja ušes. "Otroci in starejši so bili zaradi slabšega imunskega sistema še močneje izpostavljeni. Na koprsko enoto Nacionalnega inštituta za javno zdravje tudi danes prihajajo ljudje, ki se s tem spoprijemajo," je poročal Radio Koper. Direktor Milan Krek je za omenjeni medij pojasnil, da so uživali okuženo vodo, pri tem pa lahko dobijo nekatere bolezni, ki so hitre, kot so bruhanje, krči, vročina in drugo. "Lahko pa so to tudi kakšne bolezni, ki bodo nastopile čez 14 dni ali pozneje," je dodal.