Napaka, ki bi se Kralju prej ali slej zgodila. Oglasil se je Šoltes
Uradni odzivi na etično sporno kadrovanje generalnega sekretarja največje vladne stranke LMŠ Braneta Kralja so zaenkrat skopi, bolj se koalicijski partnerji razgovorijo neuradno. Gre za napako, ki bi se Kralju prej ali slej zgodila, je slišati iz koalicijskih vrst, kjer nekateri po tiho priznavajo, da je bilo politično kadrovanje v državnih podjetjih vedno prisotno, a da na tako zelo domač in neposreden način, kot si ga je privoščil Kralj, pa vendarle ne. Modus operandi političnega kadrovanja v prejšnjih vladah je bil takšen, da so vedno potekala na štiri oči v živo, brez telefonov. Kralj pa si je celo privoščil, da je predsednico nadzornega sveta Uradnega lista Ireno Prijović poklical po telefonu. Očitno prvi operativec LMŠ ni vedel, kdo je gospa in na kakšen način je povezana z Borutom Jamnikom, ki je "naravni sovražnik" predsednika vlade Marjana Šarca, opozarjajo koalicijski viri. Jamnik je predsednik Združenja nadzornikov Slovenije, katerega direktorica je prav Prijovićeva.
Šoltes: Izpolnjujem pogoje, čakam na razgovor
"Prijavil sem se na javni razpis, predložil vsa zahtevana dokazila, prepričan sem, da izpolnjujem zahtevane pogoje. Opravil sem razgovor s kadrovsko agencijo in čakam na razgovor z nadzornim svetom Uradnega lista, d. o. o. Na koncu odloči nadzorni svet. Drugih domnev pa ne morem komentirati," je za Večer povedal Igor Šoltes. Delovno mesto, na katerega se je prijavil, mu je izziv, pravi, prepričan je, da je mogoče na Uradnem listu veliko narediti, "mislim, da imam kar dobre reference". K zadnjemu odločevalcu je povabljen v petek, 13. septembra, potrdil je prihod. (va)
Transparency: Preprečevanje korupcije ni prioriteta
"Kadrovanje v gospodarskih družbah, ki so v večinski ali delni državni lasti, v Sloveniji že dlje časa predstavlja veliko korupcijsko tveganje. V TI Slovenia že vrsto let opozarjamo, da preprečevanje korupcije in zagotavljanje integritete ne najdeta svojega mesta v predvolilnih programih političnih strank. Odkrivanje in preprečevanje korupcije že več let ni bila prioriteta nekaj prejšnjih vlad in tudi ni prioriteta sedanje vlade", so v odzivu na razkritje pritiskov v postopku izbire novega direktorja Uradnega lista na družabnem omrežju Twitter zapisali v nevladni organizaciji Transparency International Slovenia. (uč)
S Kraljem nisva nikoli govorila o posredovanju
Prvak DeSUS Karl Erjavec je za STA zatrdil, da o pritiskih generalnega sekretarja LMŠ Braneta Kralja za imenovanje Igorja Šoltesa za direktorja Uradnega lista ne ve nič in zato tega ne komentira. "S Kraljem nisva nikoli govorila o posredovanju," je dodal Erjavec, ki se službeno mudi v ZDA. (STA)