Večjih premikov pa, kot rečeno, na aktualni politični sceni ni. Vlada še naprej "posluje" z zelo visokim odstotkom nezaupanja (66,1), kar je sicer nekoliko boljše kot pretekli mesec (70,2).
Desus in SMC sta na lestvici strank še naprej med klinično mrtvimi, torej pod odstotkom podpore. Večina strank se giblje pri povprečju zadnjih treh mesecev, brez opaznih odstopanj. Nekoliko je podpora padla NSi Mateja Tonina, prav tako SD Tanje Fajon, nekaj majhnega sta izgubili tudi Levica Luke Mesca in SAB Alenke Bratušek. A kot rečeno, brez pomembnejših zdrsov. Le SDS Janeza Janše in LMŠ Marjana Šarca sta za malenkost izboljšali rezultat. Če bi bile volitve to nedeljo, bi opozicijsko zavezništvo brez kakršnekoli težave sestavilo parlamentarno večino in vlado. V DZ bi imeli skupaj 49 mest, z manjšinskima poslancema 51. Od strank sedanje koalicije bi se v DZ uvrstili le SDS in NSi, skupaj bi obvladovali 39 poslancev.
Dihanje za ovratnik
Potem ko je zadnje mesece Ljudmila Novak brez večjih težav obvladovala najvišje mesto na lestvici najbolj priljubljenih politikov, kjer je tudi ta mesec, pa se je pojavila težava: njen najresnejši tekmec, nekoč nesporni kralj lestvice, predsednik Borut Pahor, ji diha za ovratnik. Tanja Fajon je z malenkost slabšo oceno kot minuli mesec izgubila tretjo pozicijo, na katero se je zavihtel Igor Zorčič. Večina je ohranila svoja mesta, Anže Logar je denimo pridobil pet mest in je pred desetouvrščenim Šarcem. Najslabše sta se odrezala Miha Kordiš in Violeta Tomič, ki zapuščata družbo najbolj priljubljenih politikov. Naslednji mesec ju bosta zamenjala Zmago Jelinčič in Janez Janša, ki so ju anketiranci največkrat predlagali.
Uporaba rezultatov le z dovoljenjem
Ponatis in uporaba rezultatov javnomnenjske ankete sta dovoljena le z izrecnim soglasjem naročnikov ankete, družb Dnevnik in Večer. Po izteku dvanajstih ur od prve objave javnomnenjske ankete v edicijah njunih naročnikov pridobitev dovoljenja ni več potrebna.