Gajser drugi na dirki v Lomboku, zmaga Herlingsu

STA
07.07.2024 11:40

Drugi slovenski predstavnik v MXGP Jan Pancar je osvojil 11. mesto.

Hondaracing

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v indonezijskem Lomboku osvojil drugo mesto v elitnem razredu MXGP in povečal naskok v SP. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings. Drugi Slovenec Jan Pancar je bil 11.

V Lomboku je ta konec tedna potekala druga dirka SP v dobrem tednu na tem prizorišču.

Danes je v prvi vožnji Gajser bolje začel in po startu povedel pred Nizozemcem in svetovnim prvakom Špancem Jorgejem Pradom. Vodstvo je zadržal do 13. kroga, a ga je Herlings prehitel.

V predzadnjem krogu je Prado izgubil tretje mesto v boju z Nizozemcem Calvinom Vlaandernom.

Podobno je bilo v drugi vožnji, Gajser je povedel, a ga je tokrat Herlings prehitel že po nekaj zavojih. Slovenski dirkač ni mogel več blizu, je pa brez težav zadržal drugo mesto. Tudi v tej vožnji je bil tretji Vlaandern, Prado pa šele peti.

Enak je bil tudi vrstni red na dirki, Prado je bil na koncu četrti.

Drugi slovenski predstavnik v MXGP Jan Pancar je osvojil 11. mesto, potem ko je prvo vožnjo končal na 13., drugo pa na devetem mestu.

Gajser je še povečal naskok v SP. Zdaj ima 608 točk, Prado pa 574, današnji zmagovalec Herlings se je približal Špancu, kot tretji ima 557 točk. Pancar pa je 15. s 160.

Naslednja dirka bo 21. julija v češkem Loketu.