Luka Modrić in Sandra Perković hrvaška športnika leta

STA, Va
15.01.2023 18:50

Najboljša ekipa leta 2022 je pričakovano nogometna reprezentanca, bronasta na svetovnem prvenstvu v Katarju.

Luka Modrić s katarskim bronom
Reuters

Luko Modrića, kapetana bronaste reprezentance z nogometnega svetovnega prvenstva v Katarju, in atletinjo Sandro Perković, evropsko prvakinjo in svetovno podprvakinjo v metu diska, so razglasili za najboljša hrvaška športnika v letu 2022. V ekipni konkurenci je pričakovano zmagala nogometna reprezentanca.

Reuters

V izboru Sportskih novosti je nogometaš Reala Madrida zmagal drugič, Perkovićeva pa že rekordnih devetič. Modrić je zbral prepričljivo največ točk, drugo mesto je zasedel metalec krogle, evropski prvak Filip Mihaljević, tretje pa prav tako evropski prvak, karateist Anđelo Kvesić.

Sandra Perković
Reuters

Bolj izenačeno je bilo v konkurenci žensk, Perkovićeva je zbrala le 14 točk več od taekwondoistke Lene Stojković, na tretje mesto se je uvrstila judoistka Barbara Matić, obe predstavnici borilnih športov sta  svetovni prvakinji.