Odermatt zmagal na šestem veleslalomu v sezoni, Kranjec peti

10.02.2024 13:34

Drugo mesto je osvojil Norvežan Aleksander Steen Olsen, tretji je bil Avstrijec Manuel Feller.

Žan Kranjec
epa

Švicar Marco Odermatt je zmagovalec veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Banskem. S prednostjo kar 91 stotink sekunde je v finalu ubranil vodstvo po prvi vožnji za še šesto zaporedno zmago na veleslalomih v tej sezoni. Slovenski tekmovalec Žan Kranjec je osvojil končno peto mesto (+1,47). Po prvi vožnji je bil šesti.

Drugo mesto je osvojil Norvežan Aleksander Steen Olsen (+0,91), tretji je bil Avstrijec Manuel Feller (+1,08).

V Banskem bo v nedeljo na sporedu še slalom.

Odermatt je dobil šest veleslalomov v sezoni po vrsti.