Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca na EP doživela prvi poraz

STA, A.L.
18.08.2023 22:05

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je danes odigrala svojo prvo tekmo na evropskem prvenstvu in doživela prvi poraz. V belgijskem Gentu je bila boljša Poljska s 3:0 (19, 14, 19).

V začetku prvega niza so Slovenke Poljakinjam nudile odpor in igrale točko za točko, nato pa so slednje po izidu 20:17 niz rutinirano pripeljale do konca s 25:19. Drugega so Poljakinje začele precej bolje ter narekovale ritem igre in ga dobile brez večjih težav s 25:14.

Zadnji niz je v začetku minil v podobnem slogu kot drugi, Poljakinje so si nabrale nekaj točk naskoka, Slovenke pa so jih morale loviti. Po bloku Maše Pucelj so se Slovenke približale na točko zaostanka (9:10), a stika slovenski izbrani vrsti s Poljakinjami ni uspelo zadržati, tako da so te dobile še tretji niz.

V slovenski vrsti je bila z devetimi točkami najuspešnejša Eva Zatković.

Naslednjo tekmo bodo Slovenke igrale v soboto ob 20. uri z gostiteljicami Belgijkami.