SP v hokeju: Slovenci po odlični prvi tretjini klonili proti Kanadi, dva gola Mariborčana Drozga

STA, M.D.
14.05.2023 14:25

Slovenska hokejska reprezentanca je v drugi tekmi svetovnega prvenstva elitne skupine v Latviji in na Finskem izgubila s Kanado.

Jan Drozg je bil igralec tekma na slovenski strani.
Reuters

V Rigi je Slovenija danes klonila proti Kanadi z 2:5 (1:0, 0:3, 1:2). Slovence po dnevu premora tretja tekma na SP čaka v torek proti Norveški.

Po visokem porazu na prvi tekmi s Švico z 0:7 v soboto so se slovenski hokejisti hitro pobrali in danes pokazali precej boljšo predstavo.

V uvodni tretjini so prevladovali in tudi dosegli vodilni gol, v četrti minuti ga je dosegel Jan Drozg.

V drugi tretjini so Kanadčani močno stopnjevali ritem in dosegli tri gole. V spet bolj izenačenem zadnjem delu pa so vodstvo povišali na 5:1, nato je Drozg z drugim golom na tekmi postavil končni izid 2:5.