Konec novembra so preiskovalci nemškega državnega tožilstva opravili dvodnevno preiskavo v prostorih Deutsche Bank v Frankfurtu in hišne preiskave v drugih mestih v Nemčiji zaradi suma, da so uslužbenci banke komitentom pomagali pri odpiranju računov v davčnih oazah. Skupno je v preiskavah sodelovalo 170 ljudi, med njimi zaposleni v tožilstvu, na policiji, uradu za preprečevanje davčnih goljufij in nemškem zveznem kriminalističnem uradu. Preiskave so povezane z razkritji v tako imenovanih panamskih dokumentih, s katerimi je mreža preiskovalnih novinarjev pred dvema letoma razkrila globalni sistem davčnih utaj.
Kot poroča nemški časopis Spiegel, so med osumljenci 50-letni in 46-letni zaposleni ter "druge, za enkrat neidentificirane odgovorne osebe" iz banke. Izvršni direktor Christian Sewing je uradno podprl zaposlena, ki sta osumljena, da sta strankam pomagala prati denar. "Oba osumljenca sta sodelovala pri obravnavi afere Panamski dokumenti," je Sewig povedal za časopis Bild am Sonntag. "Če bi pri Deutsche Bank vnaprej obsodili lastne zaposlene, še zlasti tiste, ki obdelujejo dejansko stanje, potem bi bilo nekaj zelo narobe," je še dodal.
Jure Stojan: "Deutsche Bank je servis uspešnega nemškega izvoza"
Svetovalci pri prodaji NLB
Deutsche Bank je bila tudi svetovalka pri nedavno končanem postopku prodaje NLB preko prve ponudbe delnic na borzi. Kljub opisanim težavam in finančnim škandalom velja Deutsche Bank zaradi svojih povezav na Wall Streetu in drugod po svetu v finančnih krogih za dobro partnerico pri postopkih prodaje, ko se iščejo finančni investitorji. Po neuradnih podatkih so največje deleže delnic NLB kupili finančni skladi iz ZDA.