Med prvimi 17 primeri opičjih koz v ZDA jih je bilo kar 16 pri moških, ki so imeli spolne odnose z moškimi. Pri 14 primerih je bila okužba povezana s potovanjem, so v petek po poročanju francoske tiskovne agencije AFP sporočili iz CDC.
Vsi bolniki bolezen prebolevajo ali so jo že preboleli, smrtnih primerov ni bilo. "V ZDA imamo nekaj primerov, ki so povezani z znanimi primeri," je povedala predstavnica centra Jennifer McQuiston. "Imamo pa tudi najmanj en primer, ki ni povezan s potovanjem in ni znano, kje se je oseba okužila," je dodala.
Najnovejše podatke so v petek objavili tudi v Kanadi. Potrdili so 77 primerov, večinoma v provinci Quebec, kamor so že dobavili cepivo.
Opičje koze, ki so v primerjavi s sorodnimi črnimi kozami manj huda bolezen, so endemične v nekaterih državah zahodne in srednje Afrike, od maja pa so jih zaznali tudi v drugih državah, tudi v Evropi. Bolezen se širi s tesnejšim neposrednim stikom s telesnimi tekočinami okuženih, tipična simptoma pa sta visoka vročina in pojav izpuščajev. Zdravila za opičje koze ni, simptomi pa običajno izzvenijo po dveh do štirih tednih in običajno niso smrtni.