Pozabljeni problem desetletja

Vojislav Bercko Vojislav Bercko
16.05.2020 05:00

Prihodnji odnosi med Združenim kraljestvom in Evropsko unijo so čez noč postal devetorazredna tema.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Britanski premier Boris Johnson in predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen bi se lahko znova srečala junija. V živo ali virtualno, še ni znano.
EPA

Kako hitro se obrne čas in vse, povezano z njim. Tisto, kar je še v začetku leta veljalo za problem desetletja, je zdaj ne drugorazredna tema, ampak devetorazredna. Govorim o brexitu, slovesu Združenega kraljestva Velike Britanije in Severne Irske od Evropske unije, ki je evropsko politično srenjo zaposloval bolj od česarkoli drugega. Koronakriza ga je porinila na obrobje zgodovine.
Kako daleč se zdi tisti 31. januar letos, ko je del Britancev, Valižanov, Škotov in Severnih Ircev bučno praznoval odhod iz evropske družine, ki naj bi jih skoraj pol stoletja utesnjevala. Tudi razprave, kakšni bodo odnosi med Otokom in celino v prihodnje. Zdaj o tem govorijo le še na tehnični ravni, vodilni politiki imajo dovolj drugih, večjih problemov. Še ameriški predsednik Donald Trump in britanski premier Boris Johnson, dvojčka v marsikaterem političnem vprašanju, sta povsem nehala razlagati o posebnih odnosih in takojšnjem prostotrgovinskem sporazumu med državama.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta