Mediji, ki so se pridružili akciji, poročajo samo o stavki in protestih. Študenti so državljane v sredo pozvali, naj se pridružijo "splošni državljanski nepokorščini" ter naj danes ne hodijo v službo, ne nakupujejo in ne opravljajo drugih vsakodnevnih dejavnosti.
Stavki so se pridružile restavracije, zasebna podjetja, tehnološki sektor, nevladne organizacije in kinematografi ter največji srbski neodvisni mediji, med njimi mreži N1 in Nova, časnik Danas, tednika Vreme in Radar ter tiskovni agenciji Beta in Fonet. Popoldan so nato na N1 poročali, da je v Novem Beogradu prišlo do incidenta, ko se je ženska v avtomobilu zaletela v 25-letno študentko. Policija je voznico pridržala in sprožila preiskavo v smeri poskusa uboja.
Srbski sindikat kulturnih ustanov Srbije je razglasil dela prost dan. Prekinitev dela so napovedale številne knjižnice, kulturni domovi in gledališča ter kinematografi podjetja Cineplexx. Študentske zahteve so po poročanju N1 Srbija podprli tudi odvetniki in sodniki višjega sodišča v Beogradu, s popolno prekinitvijo pouka so se jim že v začetka tednu pridružile številne šole po državi.
Srbski predsednik Aleksandar Vučić je ob napovedi stavke v sredo dejal, da je v državi "veliko norcev". Obenem je izjavil, da je vlada vedno za dialog, nasilje pa da izvaja opozicija.
Danes se je Vučić oglasil tudi na družbenem omrežju Instagram, kjer pa ni omenil stavke, temveč sejem Expo, ki ga bo Srbija gostila leta 2027. "Expo se gradi, Srbija dela," je med drugim dejal v videosporočilu, zvečer pa pristaše zbral na protishodu v Jagodini. Mladim je priporočil "knjige, ne praporov", in jih pozval, naj povedo, katere od njihovih zahtev niso izpolnjene. Na kontrashodu je podpredsednik srbske vlade in notranji minister Ivica Dačić izjavil, da mora v Srbiji vladati mir, krivice pa da niso zvezane samo z enim obdobjem.
Študentski protesti po državi so se začeli po novembrskem zrušenju nadstreška na železniški postaji v Novem Sadu, ki je zahtevalo 15 življenj. Vučić je večkrat zatrdil, da je vlada izpolnila vse zahteve študentov. Za nadaljevanje protestov so oblasti obtožile opozicijo in krivdo pripisale tudi vplivom iz tujine.
Srbska policija v sredo iz države izgnala tudi več aktivistov in aktivistk iz Hrvaške, Slovenije, Romunije, Bosne in Hercegovine ter Severne Makedonije. Slovensko zunanje ministrstvo je v četrtek potrdilo, da je bila med izgnanimi tudi slovenska državljanka. Danes je državljanom svetovalo tudi izogibanje območjem množičnih združevanj v Srbiji, ker da lahko predstavljajo večja varnostna tveganja.