"Prelomni razvoj umetne inteligence in revolucionarni napredek glavnih zelenih tehnologij – kot so obnovljivi viri energije, hranilniki in energetski prenosniki, na primer zeleni vodik – sta med seboj tesno prepletena in soodvisna procesa. Ta preplet bo v prihodnjih desetletjih bistveno preoblikoval svet, kot ga poznamo danes, ter postopoma prevzel osrednjo vlogo v svetovnem tehnološkem in družbenem razvoju. Čaka nas obdobje hitrih, temeljnih in težko predvidljivih sprememb, ki bodo prinesle neizmerne priložnosti za napredek, hkrati pa tudi tveganja, zaradi katerih bosta nujna premišljeno upravljanje in zlasti nadzor.
Ključno vprašanje je, ali bo umetna superinteligenca delovala skladno s človeškimi vrednotami, etiko in moralo. Skrbi, povezane s tem, vključujejo možnost izgube človeškega nadzora, to, da bo odločanje prevzela umetna inteligenca, ter druge posledice, kot je korenito preoblikovanje in obsežno izginjanje delovnih mest in povečevanje neenakosti. /.../ Prelomna točka, ko bodo te inovativne energetske tehnologije začele množično izpodrivati fosilne in jedrske vire, naj bi sledila že po letu 2030. Do leta 2050 ali 2060 pa že lahko pričakujemo popolno slovo fosilne in jedrske industrije v večini držav sveta.
Eksponentni razvoj obnovljivih virov energije, hranilnikov in prenosnikov energije, podprt z informacijsko tehnologijo, digitalizacijo, robotizacijo in umetno inteligenco, naznanja novo energetsko revolucijo. Ta prebojni koncept, znan kot 'energetski internet', bo prihodnji globalni elektroenergetski sistem, ki temelji na popolni digitalizaciji in optimizaciji obnovljivih virov energije, hranilnikov in elektroenergetskega omrežja z umetno inteligenco."