1 jagnječje stegno ali pleče
10 strokov česna
1 dl belega kisa
2 limeti
dva ščepca soli
0,5 dl belega olja
- za začimbno mešanico baharat:
2 jušni žlici zrn črnega popra
1 jušna žlica semen koriandra
1 jušna žlica klinčkov
1 kos (3 cm) cimetove skorje
5 strokov koriandra
2 jušni žlici kuminovih semen
1 jušna žlica mletega muškatnega oreška
2 jušni žlici kosmičev čilija
Vse sestavine za začimbno mešanico damo v ponev, med mešanjem segrevamo. Ko se sprostijo arome in dišave, posodo umaknemo z ognja, začimbe pa zdrobimo v možnarju ali zmeljemo. Limetam iztisnemo sok, česen stisnemo, oboje damo v skledo, dodamo še kis in sol in zmešamo. Potem dodamo še mešanico začimb, da dobimo pasto (lahko pa vse sestavine damo v sekljalnik in si tako poenostavimo delo).
Meso damo v pekač, vanj na več mestih zarežemo in v odprtine vtremo pasto, ostanek pa namažemo po celem kosu mesa. Pekač dobro pokrijemo s folijo in meso damo v hladilnik za vsaj 12 ur, lahko pa tudi za ves dan ali celo dva. Preden ga damo v pečico, naj se segreje na sobno temperaturo. Pečemo ga na 140 stopinjah štiri do pet ur. Postrežemo ga na kuhanem basmati rižu, obarvanem z žafranom, kot okras dodamo še semena granatnega jabolka.
Tako pripravljena jagnjetina z originalnim imenom omani shuwa je jed, ki izhaja iz Omana, pripravljajo jo po vseh državah Srednjega vzhoda. Preden meso postrežemo, ga lahko tudi natrgamo ali narežemo na za grižljaj velike kocke. Namesto jagnjetine ponekod uporabijo ovčetino, kozo ali celo meso kamele. Včasih so meso zavili v liste banane in ga pekli na žerjavici. Je ena izmed prazničnih jedi, ki jih pripravljajo ob koncu postnega meseca ramadana.