(ANALIZA) Zakon o visokem šolstvu: Kaj prinaša “kompromisni predlog”? Bodo na univerzah govorili angleško ali slovensko?

Franja Žišt Franja Žišt
14.12.2024 06:59
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Izobraževalni proces na visokošolskih ustanovah bo poslej bolj odprt, menijo nekateri.
Izobraževalni proces na visokošolskih ustanovah bo poslej bolj odprt, menijo nekateri.
Tit Košir
Zakon o visokem šolstvu se najbrž za marsikoga sliši kot še en dolgočasen zakon, poln birokratskih in nerazumljivih izrazov, a visokošolska sfera – torej na univerzah in fakultetah – njegove spremembe pričakuje že lep čas. Ta zakon namreč ureja tako financiranje visokega šolstva, podeljevanje koncesij pa tudi področja, ki bi morala zanimati študente – od tega, ali bo možen izredni študij, do tega, v katerem jeziku bodo potekala predavanja. Zdi se, da je tokrat novi zakon že zelo blizu. Na ministrstvu za visoko šolstvo, znanost in inovacije so ga predstavili in v javno obravnavo poslali junija, zdaj je že nekaj časa v medresorskem usklajevanju. Besedilo predloga zakona bo v januarju obravnavala vlada, nato pa gre v zakonodajni postopek oziroma sprejem v državni zbor po rednem postopku, napovedujejo na pristojnem ministrstvu, ki ga vodi dr. Igor Papič. Katere spremembe zakon prinaša in kako so z njimi zadovoljni tisti, ki jih zadeva?
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Več vsebin iz spleta