(FOTO) Dravograd: Čezmejni polmaraton je ponovno združil tekače iz obeh strani meje

Brina Kerič Brina Kerič
21.09.2024 15:12

Čezmejni polmaraton Drava-Drau Run, ki povezuje Slovenijo in Avstrijo, je privabil 60 tekačev, ki so tekmovali v štirih različnih kategorijah na trasi med Dravogradom in Labotom

60 tekačev in tekačic je tekmovalo v štirih različnih kategorijah
Brina Kerič

Organizatorji so polmaraton poimenovali Čezmejni polmaraton Drava - Drau: 2 državi 1 cilj. Prvič je potekal maja letos, takrat v smeri od Labota proti Dravogradu. Tokrat ga je v obratni smeri organiziral Javni zavod Dravit Dravograd v sodelovanju z Geoparkom Karavanke.

Dve državi in dve občini, ki stremita k istemu cilju

Tekači so tekmovali v štirih kategorijah - polamaraton (21 kilometrov), četrtmaraton (10,5 kilometra), rekreacijski tek (6 kilometrov) in šolski tek (2 kilometra). Udeležence sta prišla spodbujat tudi oba župana. "Že naslov projekta pove, da gre za dve državi, ki skupaj strmita k enemu cilju in dve občini, ki skupaj stremita k enemu cilju, kar kažemo tudi z uspešno izvedenim polmaratonom. Vesel sem, da se je toliko ljudi odzvalo, verjamem, da bo ta polmaraton z leti postal tradicionalen in da bo tudi udeležba večja," je povedal Anton Preksavec, župan Občine Dravograd. Kot je povedal Wolfgand Gallant, župan Občine Labot, so vsi, ki so se teka udeležili, že zmagovalci, ne glede na to kdaj prečkajo ciljno črto. V imenu Geoparka Karavanke je zbrane tekače in navijače nagovoril dr. Tomaž Rožen, predsednik združenja in župan Občine Ravne na Koroškem. "To je čezmejno združenje, ki združuje štirinajst občin, devet občin na avstrijski strani, pet na slovenski strani. Vsem tekačem želim prijeten dan, veliko športnih užitkov, veliko sodelovanja, prijateljstva in druženja," je zaželel tekačem. Na območju Geoparka je ta dan preživelo kar 250 gostov, ki so spoznavali območje in kako razvijajo turizem na obeh straneh meje.

Brina Kerič

Takšnih dogodkov se udeležuje vedno manj ljudi

Med 11 tekači in tekačicami, ki so tekmovali v šolskem teku, je prvi ciljno črto prečkal Samuel Kresnik, drugi je bil Drejc Heber, kot tretja pa je v cilj pritekla Ula Skarlovnik. Na šestkilometrski razdalji so tekmovali trije udeleženci, prvi je ciljno črto prečkal Sergej Filip, druga je bila Lisa Paier, tretja pa Tadeja Filip. 14 tekačev in tekačic je tekmovalo na 21 kilometrski razdalji. Med ženskami je prvo mesto osvojila Iva Kumprej Golob, drugo pa Alenka Završnik. Med moškimi pa je prvo mesto osvojil Christian Kresnik, drugo Patrick Petz, tretje pa Andraž Rotovnik. Na 10 kilometrski razdalji je absolutno prvo mesto med ženskami osvojila Barbara Bischof, druga je bila Maja Varga, tretja pa Tamara Mastnak. Med moškimi pa je absolutno prvo mesto dosegel Tine Kukolj, drugo Martin Schrittesser, tretje pa Andreas Duller. V kategoriji nad 50 let je prvo mesto osvojil domačin Miran Korošak, ki je bil ob prihodu v cilju izjemno vesel, saj je popravil svoj čas iz prvega teka v mesecu maju. Kot je povedal, so bile današnje vremenske razmere tekačem pisane na kožo, saj so maja tekli popoldne, ko je bilo več kot 28 stopinj. "Tudi naši časi so veliko boljši," je povedal Korošak, ki je priznal, da je ob teku bilo prisotne nekaj treme, se je pa na ta dogodek posebej pripravljal. "Da sem pustil dober vtis kot domačin, Dravograjčan," je pojasnil. "Takšnih dogodkov, ki so po svoje tudi druženja, je vedno manj na Koroškem pa tudi vedno manj ljudi se teh dogodkov udeležuje. Domačine bi povabil, da se takšnih tekov udeležujejo, saj nas to vendarle združuje," je prepričan Korošak.

Tokrat so polmaraton izvedli v obratni smeri.