V slovenjgraški mestni občini športna društva, klubi in tudi podjetja, ki se ukvarjajo s športnim turizmom, že dlje časa izpostavljajo, da obstoječi športni objekti več ne zadoščajo vsem potrebam.
Občina nima denarja
Občinski svetniki so obravnavali vlogo o zainteresiranosti za izvedbo projekta javno-zasebnega partnerstva Rokometna športna dvorana Slovenj Gradec in odločili, da občina lahko nadaljuje postopek. Občina namreč vsaj do leta 2022 zaradi zagotavljanja lastnega deleža sredstev pri uresničitvi celostnih teritorialnih naložb za ta projekt ne bo mogla omogočiti proračunskih sredstev. Prav tako zanj ni na voljo evropskih sredstev, saj je to v osnovi šolska telovadnica in je tudi dovolj velika, da pokrije potrebe po telesni vzgoji v izobraževalnem procesu.
Pogosto trenirajo le na polovici igrišča
Ni dovolj terminov
Borut Marošek, vodja oddelka za šport pri javnem zavodu Spotur, ki upravlja športno dvorano, pove, da je (pre)zasedena, mnogi klubi bi potrebovali več terminov za treninge (rokometaši, odbojkarji, plezalci ...).
Prenočitve v športnem turizmu
V občini Slovenj Gradec je na voljo okoli 400 postelj (pri zasebnih ponudnikih in v hostlu). Lani so ustvarili okoli 34.500 prenočitev, od tega jih je približno polovica odpadla na športne priprave in tekmovanja. Do konca letošnjega septembra pa so našteli skoraj 20 tisoč prenočitev. "Prenočitve iz naslova športnega turizma so v podobnem obsegu kot lani, okoli 50 odstotkov. Športniki, ki prihajajo v Slovenj Gradec na priprave, spijo po večini v hotelu in hostlu, medtem ko v času večjih športnih tekmovanj zasedejo tudi druge kapacitete," je pojasnila Marija Lah iz turistične pisarne. Največ mladih športnikov prihaja iz Hrvaške, Bosne, Srbije in tudi iz evropskih držav.