Vojaki in gasilci, po prvih podatkih je bilo omenjenih skupno deset udeleženih v popoplavnih sanacijskih delih, se je popoldne pri čiščenju mulja iz objekta kulturnega doma, v katerem je tudi kegljišče v središču Črne na Koroškem, zastrupilo, domnevno z ogljikovim monoksidom. Do zastrupitve je prišlo pri delih na kegljišču v kletnih prostorih, ki so zaprti, brez oken in tudi blizu kanalizacije, pri delih pa naj bi bili uporabljali tudi agregat, saj v kleti ni elektrike. Velika večina je po doslej dostopnih podatkih vojakov iz Severne Makedonije in Slovenije.
Meritve in analize za ugotovitev natančnih vzrokov sicer še opravljajo, tako da bodo uradni vzrok šele sporočili. Da je nekaj narobe, so mimoidoči ugotovili, ko so se trije udeleženi pri čiščenju zunaj onesvestili, takoj nato so poklicali reševalce, ki so takoj nudili prvo pomoč. Vojake so prepeljali v Splošno bolnišnico Slovenj Gradec, Topolšico, UKC Ljubljana in Maribor in niso v življenjski nevarnosti, nekatere so iz bolnišnic medtem že odpustili. Podrobnosti sledijo, saj reševanje in ugotavljanje vzroka še potekata. Na kraju je tudi že policija, ki bo prve ugotovitve predvidoma posredovala nocoj oziroma jutri.
Slovenska vojska (SV) je pozno zvečer objavila uradno informacijo o dogodku, ki jo objavljamo:
"Plinu je bilo izpostavljenih 32 oseb, od tega 18 pripadnikov makedonske vojske, osem gasilcev in šest pripadnikov SV. Vse izpostavljene je na samem kraju dogodka pregledal in oskrbel dr. Robert Carotta, zdravnik Vojaške zdravstvene enote SV, v sodelovanju z diplomiranim zdravstvenikom ZRCK, koordinatorjem v Črni, Matejem Mirkacem. Ocenil je, da so vsi izven življenjske ogroženosti, ob tem je pet pripadnikov Slovenske vojske, dva pripadnika makedonske vojske in enega gasilca preventivno poslal v nadaljnjo obravnavo v bližnji bolnišnici." Pozneje zvečer se je zdravstveno stanje poslabšalo še dvema izpostavljenima gasilcema, ki so ju z rešilnim vozilom odpeljali v Splošno bolnišnico Slovenj Gradec.
In še: "Slovenska vojska deluje skladno z visokimi standardi in varnostnimi ukrepi, zato na območje, na katerem delujejo enote SV, vedno napoti tudi sanitetno ekipo, ki lahko v območju delovanja takoj nudi pomoč in poskrbi za varno evakuacijo. Tako je tudi na območju Črne na Koroškem, kjer deluje že od samega začetka poplav in kjer je dnevno aktivnih več kot 300 pripadnikov slovenske in tujih vojsk, ves čas prisotna ekipa vrhunsko usposobljenih pripadnic in pripadnikov ROLE 1 z zdravnikom," so ob tem še poudarili.