Policisti so mu odvzeli prostost, mu zasegli ukradene predmete in ga zaslišali. Za tem so ga izpustili, bodo pa o tem na državno tožilstvo podali tudi kazensko ovadbo.
Poklicati policijo ni ničesar premikati
Policija ob tem opozarja, da je treba upoštevati osnovne samozaščitne ukrepe. Če pa je bila tatvina izvršena, potem je treba o tem nujno takoj obvestiti policijo na številko 113, ali pa na anonimni telefon policije 080 1200. Do prihoda policistov ne smejo ničesar ne prijemajo ali premikajo zaradi morebitnega poškodovanja ali uničenja sledi, ki bi lahko pripeljale do odkritja storilca kaznivega dejanja. "Nepridipravi namreč pogosto izkoristijo odsotnost stanovalcev, le to pa zaznavajo tudi tako, da opazujejo, ali so v stanovanjskih objektih prižgane luči. Odsotnost luči v poznih popoldanskih ali zgodnjih večernih urah, kaže tudi na odsotnost stanovalcev, kar nepridipravi s pridom izkoriščajo za izvršitev kaznivega dejanja. Vse občane zato pozivamo, da več pozornosti namenijo samozaščitnemu ravnanju, saj je z nekaterimi enostavnimi ukrepi možno storiti veliko."
Med te ukrepe sodijo gotovo sodijo naslednji:
- Tudi med krajšo odsotnostjo je zaželena delna osvetlitev prostorov v hišah, morebiti prižgan TV sprejemnik ali radio, da objekt ne daje videza odsotnosti stanovalcev;
- V primerih, ko je to možno obveščanje sosedov o odsotnosti, da lahko namenijo več pozornosti dogajanju v okolici oz. v sosedovi hiši, rednemu pobiranju pošte in časopisov, itd.;
- Ustrezni hrambi vrednejših predmetov je potrebno nameniti več pozornosti. Denarnice in gotovina v kuhinjskih omarah, zlatnina v nočnih omaricah, predalnikih itd, so najpogostejša in lahka tarča storilcev.
Prav tako pa državljane pozivajo, naj več pozornosti namenijo tudi morebitnemu zaznavanju sumljivih oseb in vozil v stanovanjskih soseskah večjih mest in po vaseh. Vse tovrstne informacije lahko krajani sporočijo policistom najbližje policijske postaje oz. pokličejo na zgoraj navedeni številki policije.