Odločitve ni obžalovala nikoli, saj danes v Luksemburgu s skrajšanim delovnim časom zasluži več, kot bi v Nemčiji ob polnem delovnem času. Poleg tega je v Luksemburgu veliko manj nadur, boljši so delovni pogoji, tudi spoštovanje do zaposlenih je po njenih besedah na višji ravni.
Luksemburg je sicer znan po tem, da zaposluje veliko Nemcev, predvsem v zdravstvu in skrbi za starejše. Trenutno tam dela več kot 52.000 Nemcev, kar je 30 odstotkov več kot pred desetimi leti. Plače v Luksemburgu so skoraj dvakrat višje kot v Nemčiji. Z desetimi leti izkušenj negovalec v Luksemburgu letno zasluži približno 65.000 evrov, medtem ko medicinska sestra tudi do 100.000 evrov.
V Nemčiji pa se razmere v zdravstvenem sektorju slabšajo kljub poskusom, da bi z zvišanjem plač in različnimi ugodnostmi obdržali delavce, mnogi še vedno raje odidejo v Luksemburg. Tako kot Somaeh Metzger, ki se ne namerava vrniti v Nemčijo. "Tam sem bila odgovorna za devet oziroma deset starejših ljudi, pogosto sem delala 15 dni zapored. V Luksemburgu pa skrbim za samo pet oseb, ob tem pa mi omogočajo, da lažje uskladim svoje delo z zasebnim življenjem, precej manj je stresno," je povedala.