Gre za otok, ki leži med dvema francoskima kolonijama - Gvadelupom in Martinikom -, kjer je imel par svoj turistični eko resort. Daniel Langlois in Dominique Marchand sta bila pogrešana več dni pred odkritjem njunih trupel.
Langlois je bil sicer uspešen podjetnik, ustanovil je podjetje Softimage, ki je razvilo programsko opremo za animacijo, uporabili pa so jo v filmskih uspešnicah.
Lokalne oblasti so prijele štiri osebe, povezane s smrtjo kanadskega para. Trije osumljenci so tuji državljani, en pa je lokalni prebivalec. "Takšen grozljiv in brutalen zločin je nekaj, česar ne moremo ignorirati, odgovorni se ne bodo mogli izogniti kazni," je povedal lokalni minister za nacionalno varnost in pravne zadeve Rayburn Blackmoore.
Tujec naj bi bil ameriški državljan, poroča britanska medijska hiša BBC, ki je dobila potrditev ameriškega zunanjega ministrstva. Slednje je potrdilo aretacijo ameriškega državljana na otoku. "Zaradi spoštovanja pravic do zasebnosti ne moremo dodatno komentirati zadeve," je še sporočilo ameriško ministrstvo.
O naravi smrti kanadskega para za zdaj ni veliko znanega. Da je par umrl v "tragičnih okoliščinah", je včeraj sporočila Fundacija Daniela Langloisa, ki jo je poslovnež ustanovil že leta 1997. V fundaciji so zapisali, da bo podrobnosti okoliščin njune smrti v prihodnjih tednih in mesecih razkrila preiskava policije in pravosodnega sistema.
Podjetje Softimage je Langlois ustanovil že v 80. letih prejšnjega stoletja. Softver tega podjetja so med drugim uporabili tudi ustvarjalci filmskih uspešnic Matrica, Jurski park in Vojna zvezd: Epizoda I - Grozeča prikazen. Leta 1994 je bilo podjetje prodano Microsoftu za takratnih 130 milijonov dolarjev.
Po prodaji je Langlois še sodeloval s filmsko industrijo, v zadnjem času pa sta s partnerko na Domniki odprla eko resort Coulibri Ridge. Poleg tega sta partnerja zagnala tudi projekt, katerega cilj je bil pomagati prizadetim otočanom zaradi divjanja orkana Maria, v katerem je na otoku umrlo 65 ljudi, hudo prizadeto pa je bilo tudi lokalno gospodarstvo.
Na omrežju X (nekdanji Twitter) se je oglasil tudi kanadski minister za nasledstvo Pascale St-Onge, ki je zapisal, da je bil Langlois vizionar na področju digitalnih tehnologij in kina.