Sarin oče: Abramov se je na sodišču vseskozi izogibal mojim pogledom

Gordana Possnig Gordana Possnig
21.08.2019 18:41

Na celjskem sodišču se z zaslišanjem prič nadaljuje sodna preiskava v primeru Sebastiena Abramova (prej Colarič) zaradi štiri leta starega umora nekdanjega dekleta Sare Veber.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Sabastien Abramov
Gordana Possnig

Sodna preiskava proti 29-letnemu Sebastienu Abramovu (prej Colarič) na celjskem sodišču zaradi tragične smrti Sare Veber 15. marca 2015 je v polnem teku. Abramova so kriminalisti ovadili zaradi umora Sare Veber iz nizkotnih nagibov (koristoljubnosti) in na zahrbten način. Celjsko državno tožilstvo je junija vložilo zahtevo za preiskavo, Abramova so zaslišali 24. junija. Na sodišču je prebral svoj zagovor, ki si ga je pred tem napisal. V njem še naprej vztraja, da Sare ni ubil, ampak da je šlo za nesrečo. Vseskozi namreč trdi, da se mu je puška med čiščenjem v dnevni sobi stanovanjske hiše Sarinih staršev v Pernovem 30 pri Žalcu tega večera sprožila.
Celjsko sodišče je julija sprejelo sklep o začetku sodne preiskave, že pred tem je zoper Abramova uvedlo pripor. Slednji bo začel veljati, če bi prenehal pripor v primeru odrezana roka. Abramov je namreč tako kot njegovo sedanje dekle Julija Adlešič že od marca letos v ljubljanskem priporu zaradi poskusa zavarovalniške goljufije. Adlešičeva si je v začetku leta namreč z žago namerno odrezala roko, da bi skupaj z Abramovim dobila več kot milijon evrov odškodnin od več zavarovalnic. Medtem ko je v primeru odrezana roka tožilstvo na ljubljansko sodišče že vložilo obtožnico, pa na celjskem sodišču teče sodna preiskava. Tako že zaslišujejo številne priče, skupaj naj bi jih bilo 34. Z njimi skušajo osvetliti ozadje tragedije, za katero se je kar nekaj časa mislilo, da je nesreča. Šele aprila letos so namreč kriminalisti Abramova ovadili zaradi umora.
Na celjsko sodišče so Abramova tudi tokrat pripeljati iz ljubljanskega pripora skozi zadnja vrata celjskih zaporov, tokrat na sebi ni imel oblečenega neprebojnega jopiča kot na zadnji obravnavi zaradi goljufije na žalskem okrajnem sodišču. Na prostor za priče sta stopila tudi starša umorjene Sare Nada in Rudi Veber. Vebrova zadnja štiri leta in pol, predvsem pa v zadnjem času, po smrti svoje edinke, vedno znova doživljata pravo nočno moro.

Dobro uro so v sodni dvorani zasliševali mamo Nado Veber (slednja naj bi ves čas jokala), le nekaj minut manj očeta. Medtem ko se je prizadeta mama ob prihodu s sodišča izognila novinarjem, pa je dogajanje v sodni dvorani opisal Sarin oče. "V sodni dvorani sta mi postavljala vprašanja tako tožilec kot Abramov odvetnik Mitja Pavčič. Abramovemu sem sam povedal nekaj krepkih, zato verjetno sam ni upal ničesar spraševati. Na sodišču sem moral znova opisati celotno dogajanje, ne le dneva tragične hčerkine smrti, ampak tudi zadnjih dveh let Sarinega življenja, ko je pri nas živel tudi Abramov. Izredno mučno je vse to znova podoživljati. Ko smo zadevo s Sarino smrtjo že nekoliko potisnili v ozadje, ker smo mislili, da je bila nesreča, pa je prišlo na dan, da sploh ni šlo za nesrečo. Zdaj čutimo do Abramova le še jezo. Sicer pa se je Abramov na sodišču vseskozi izogibal mojim pogledom," je povedal nesrečni Sarin oče.
Okrožni državni tožilec Gorazd Kacijančič je pred sodiščem pojasnil, da bodo zaslišali okoli 30 prič in da bodo po končani sodni preiskavi sprejeli odločitev glede vložitve obtožnice.
Zagovornik Abramova Mitja Pavčič je med drugim dejal, da njegov klient Sarinim staršem ni postavljal vprašanj, sta pa Vebrova v sodni dvorani izrekla nekaj negativnih komentarjev na njegov račun. Da pa na sodišču v sodni preiskavi zaslišujejo priče, ki skušajo njegovega klienta prikazati v negativni luči. "Vseeno pa do zdaj zaslišane priče, ki so si bile blizu s Saro, njun odnos opisujejo kot lep," je pojasnil Pavčič. Sicer pa naj bi bila sodna preiskava na celjskem sodišču zaključena še letos.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta