Sojenje Jaki Ulčniku, ki mu na celjskem sodišču sodijo za umor v Bosni in Hercegovini, ko naj bi bil z ukradeno lovsko puško 22. marca 2005 v zgodnjih jutranjih urah v kraju Vitina ustrelil očeta treh majhnih otrok Milenka Penavo, se je znova zapletlo. Čeprav je bilo pričakovati, da bodo po zaslišanju zadnje priče Zlatka Marušića, ki so ga zaslišali prek videokonference iz Bosne in Hercegovine, in po zaslišanju psihiatrične izvedenke Martine Brede Tomori, ki je morala dopolniti svoje mnenje glede procesne sposobnosti spremljanja sojenja obtoženca, na vrsti zaključne besede, se to ne bo zgodilo. Zadeve so se namreč zapletle po zaslišanju psihiatrične izvedenke.
Njeno zaslišanje je sicer zaradi varovanja obdolženčevih osebnih podatkov potekalo za zaprtimi vrati sodne dvorane. A je nato predsednica senata Ingrid Lešnik v javnem delu obravnave predstavila sklep senata, da zaradi izvedenskega mnenja Tomorijeve, ki si je šla sebi v nasprotje pri oceni procesne sposobnosti obdolženca glede spremljanja obravnave, za mnenje angažirajo še komisijo za izvedenska mnenja Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani. Ta mora odgovoriti na vprašanje, ali je Ulčnik sposoben procesno spremljati sojenje. Tomorijeva je namreč najprej govorila o tem, da Ulčnik ni sposoben procesno spremljati sojenja zaradi motenj mišljenja in izgube stika z realnostjo. Med postavljanjem vprašanj vpletenih pa je odgovorila, da je delno sposoben spremljati sojenje. Zato sta tožilka Simona Kuzman Razgoršek in pooblaščenka oškodovancev Tatjana Cimperšek podali predlog za angažiranje novega izvedenca psihiatra. Sodišče je predlogu ugodilo.
Še pred zaslišanjem Tomorijeve pa so kot pričo preko videokonference na sodišču v Banjaluki zaslišali Zlatka Marušića, ki je konec marca 2005 napisal uradni policijski zaznamek o tem, da naj bi bil obdolženec v jutranjih urah po umoru točil bencin v svoje vozilo v kraju Ljuboški, ki je v bližini kraja zločina. Pričo, ki je tedaj delala na policijski postaji v Ljuboškem, je celjsko sodišče spraševalo predvsem o tem, kje je dobila podatke o obdolžencu, ki jih je nato zapisala v uradni zaznamek. Priča (te celjsko sodišče v preiskavi ni zaslišalo) je povedala, da je uradni zaznamek napisala na podlagi podatkov, dobljenih od policista, ki je na bosansko-hrvaški meji ustavil Ulčnika, ter podatkov z bencinske črpalke, kjer je obdolženec po dogodku natočil bencin v svojega golfa. Tam so namreč na račun zapisali slovensko registrsko številko vozila. Mejni policist, ki je ustavil Ulčnika, pa je priči povedal, da je imel obtoženec ob prehodu meje s seboj le osebno izkaznico, ne pa potrebnega potnega lista. Zato je policistu dokazoval svojo istovetnost tudi s sklepi s celjskega sodišča, ki jih je imel s seboj.
Sojenje Ulčniku, ki sicer v zaporu na Dobu še prestaja 30-letno zaporno kazen zaradi umora brata Jožeta Ulčnika in umora njegovega dekleta Klavdije Lojen 30. junija 2005, se bo tako nadaljevalo 20. marca. Tudi če bi bil Ulčnik v tem sojenju znova obsojen na 30 let zapora, mu morebitna nova najvišja dosojena zaporna kazen ne bo podaljšala življenja za rešetkami na Dobu.