Spet o Rotnikovih milijonih

Rozmari Petek Rozmari Petek
08.11.2019 17:38

Sodišče ugotavlja, kako je izginil dokument o prijavi premoženja nekdanjega direktorja Termoelektrarne Šoštanj

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Uroš Rotnik trdi, da so policisti pri hišni preiskavi vse dokumente vzeli sami. 
Rozmari Petek

Nekdanji direktor Termoelektrarne Šoštanj Uroš Rotnik se trenutno na celjskem sodišču brani v dveh kazenskih postopkih. V prvem poskuša sodišče prepričati, da iz davčnega spisa ni izmaknil dokumenta, na katerem naj bi bil domnevno sprva napisal, da ima 3,3 milijona evrov premoženja. V drugem pa skupaj s soobtoženima Alexandrom Hrkačem in Varjo Holec poskuša dokazati, da je do premoženja v višini 6,8 milijona evrov konvertibilnih mark, kar je okoli 3,4 milijona evrov, prišel že pred začetkom gradnje bloka 6 TEŠ, in sicer s trgovanjem s certifikati v BiH in na Hrvaškem.
Danes je sodišče s ponovnim povabilom pričam, ki so prisostvovale hišni preiskavi pri Rotniku v času, ko so kriminalisti iskali izginuli dokument o prijavi premoženja, še enkrat poskušalo ugotoviti, kdo od zaslišanih ima prav: policisti, ki so dejali, da jim je kopijo dokumenta, na katerem je zapisan nižji znesek prijave premoženja (brez prve trojke) na hišni preiskavi podal Rotnik sam, kar je zapisano tudi v zapisniku o hišni preiskavi, ali Rotnik, ki trdi, da so policisti pri hišni preiskavi vse dokumente vzeli sami. Priči, zaposleni v Komunalnem podjetju Velenje, kjer je Rotnik v času preiskave direktoroval, sta pritrdili Rotniku, a hkrati dejali, da je zapisnik z drugačnim opisom dejanj bil prebran ter da nihče ni imel pripomb nanj.
Oba odprta postopka proti Rotniku se bližata h koncu. Vsi pa veliko bolj pričakujejo, kdaj bo specializirano državno tožilstvo vložilo obtožnice zoper 12 osumljenih, med katerimi izstopa ravno Rotnik, ki naj bi se s spornimi posli pri gradnji bloka 6 okoristili. Te namreč zaradi obsežnosti gradiva še niso vložili.
(rp)

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta